2019 Yılı 26. Dönem POMEM 7 Bin Polis Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Polis Akademisi Başkanlığı 2019 yılı 7 Bin Polis alımı başvuruların son günlere gelindi. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için detayları aktarıyoruz.

2019 Yılı 26. Dönem POMEM 7 Bin Polis Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu duyuruya göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere kadın erkek adaylar arasından polis alımı yapacağını ilan etmişti. Söz konusu Polis Alımı duyurusu 11 Ekim 2019 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığından gelmişti. Bu yönde yapılan duyurunun ardındna 3 gün sonra yani 14 Ekim 2019 tarihinde başlayan polis alımı başvuruları için artık son günlere geldik. Peki Kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru Yapılacak? Son başvurular ne zaman?

KADIN ERKEK MEZUNİYETE GÖRE DAĞILIM?

Polis Akademisi Başkanlığı 2019 yılı 26. Dönem POMEM kapsamında  7 bin kişilik kadro ile polis alımı yapacağını ilan etmişti. Yapılmış olan duyuruya göre alımlar erkek ve kadın adaylar için geçerli olacak olup ön lisans ve lisans mezunu alım yapılacak.

Bu kapsamda Erkek adaylar için 6300 kişilik boşluk bulunmakta olup, 5040 Lisans mezunu ve 1260 Ön Lisans mezunu polis alınacak.

Kadın Adaylar için ise 700 kişilik boşluk bulunmakta olup Lisans mezunu 560 ve Ön Lisans mezunu 140 polis alımı yapılacak.

DİĞER POLİS ADAYLARI BURADA. TIKLA SENDE KATIL VE YARDIM AL

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Polis Akademisi Başkanlığı Kadın Erkeke polis adaylarından bazı nitelikler talep ediyor Bu kapsamda adaylardan genel olarak, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, ve Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak," şartları aranır. Özel olarak ise aşağıdaki nitelikler aranacak.

Öğrenim Şartı: Önlisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Yaş Şartı: 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak.

KPSS Şartı: ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 65 puan almış olmak.

Sağlık Şartı: Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak şartları aranacak.

Askerlik: Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Polis Akademisi Başkanlığı 7 bin polis alımı için adaylar başvurularına 14 Ekim 2019 tarihi itibari ile başlamışlardı. Ancak adaylar başvurularını en geç 25 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

BAŞVURU ÜCRETİNE DİKKAT!

Polis Akademisi Başkanlığına başvuru yapan adaylar sınav ücretini yatrmaları gerekmektedir. Ön başvuru yapan adaylar son başvuru tarihine kadar 130 TL olan sınav ücretini Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “26. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

İŞİN OLSA / İZMİR

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 12:46
YORUM EKLE