2019 Yılı 26. Dönem 7 Bin Polis Alımı Başvuru Ücreti ve Kılavuzu

POMEM 7 bin polis alımı başvuru ekranı açılması ile birlikte başvuru ücreti ve kılavuz hakkında detaylar paylaşıldı. İşte başvuru ücreti ve anlaşmalı banka!

2019 Yılı 26. Dönem 7 Bin Polis Alımı Başvuru Ücreti ve Kılavuzu

14 EKim 2019 tarihi itibari ile başvuru süresi başlamış olan 7 Bin polis alımı için yüm detaylar art arda geldi. Az önce Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinde başvuru kılavuzunu ve başvuru ekranını açtı. Ön lisans ve Lisans mezunu olan erkek veya bayan adayların başvuru yapabileceği polis alımı için adayların birde Başvuru ücretini yatırmaları gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU ÜCRETİ YATIRABİLİR?

Adayların öncelikle başvuru yapabimeleri için başvuru ücretini yatırmaları gereklidir. Bu kapsam dada başvuru ücreti yatıracaklar mutlaka belirtilen şartları taşıyor olmaları gereklidir. Adaylardan genel ve özel olarak bazu nitelikler aranmakta olup adayların en çok merak ettiği niteliklerden olan KPSS şartıdır. Ön Lisans mezunlarının KPSSP93 puan türünden en az 65 puan almış olmaları ve Lisans mezunları için KPSSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

Ayrıca Emniyet Teşkilatı Personelinden Şehir veya Vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaklardır.

Başvuru ücretini yatırdığı halde internet üzerinden ön başvuru yapmayan ya da yapamayan, Ön başvurusunu yaptığı halde şahsen başvurusunu yapmayan ya da başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavında başarısız olan, Ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran ve Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri hiçbir şekilde geri ödenmeyecektir.

BAŞVURU ÜCRETİ:

İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 130.00 TL (Yüz otuz) 14 Ekim 2019 saat 09:00’dan 21 Ekim 2019 saat 17:00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “24. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır.

Başvuru ücreti sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından yatırılabilecektir. Diğer bankaların şubelerinden, internet bankacılığı ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırma işlemi yapılmayacaktır.

26. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ ADAY BAŞVURU, SEÇME ve DEĞERLENDİRME SINAVI KILAVUZU

Önbaşvuru İçin TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 09:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
HALİT GÖKTEPE
HALİT GÖKTEPE - 2 yıl Önce

İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 130.00 TL (Yüz otuz) 14 Ekim 2019 saat 09:00’dan 25 Ekim 2019 saat 17:00’ye kadar

POMEM sınavına internet üzerinden ön başvurular, 14 Ekim (dahil)-25 Ekim (dahil) 2019 tarihleri arasında saat 23.59’e kadar

BU BİLGİLER RESMİ KILAVUZ DA VERİLMİŞTİR . SİTEDEKİ YANLIŞ DÜZELTEBİLİR MİSİNİZ.?

kübra çetraz
kübra çetraz - 2 yıl Önce

130.00 tl cok degılmı