Polis Özel Harekat ( PÖH ) Alımı Ne Zaman Yapılacak?

POMEM sözlü sınav duyurusu açıklandı.POMEM başvurusu yapmak isteyenlerin şimdiki bekleyişleri PÖH alım duyurusunda.Detaylar haberimizdedir.Takipte kalınız.

Polis Özel Harekat ( PÖH ) Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Binlerce adayın merakla beklediği haberlerden biri olarak 24. Dönem POMEM sözlü sınavına ilişkin o beklenen duyuru Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gelmiş bulunuyor. Bu duyurunu ardından ayrıca yine binlerce adayın merakla beklediği 25. Dönem polis ve PÖH alımına ilişkin açıklama ve duyuruların da yakın tarihte ilan edilmesi bekleniyor. Kurumun resmi internet sitesinde yapmış olduğu açıklama ve detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor.

POMEM Sözlü Sınav Tarihi Açıkladı

Bugün Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden yapılan duyuruda özellikle sınava ilişkin bir açıklama bekleyen adayları sevindirecek bir açıklama yapılmış olup bu açıklamada POMEM sözlü sınav bilgileri açıklandı. Açıklamaya göre 24. dönem POMEM sözlü mülakatlarının 30 Temmuz’da başlayacağı ve 9 Ağustos tarihine kadar süreceği belirtildi.

Konuya ilişkin geçtiğimiz haftalarda bir açıklama da Bakan Soylu’dan gelmişti. Yapılan açıklamada 24. Dönemde 3 bin kadın polis alımı için sözlü sınava 21 bin adayın gireceği ifade edilmişti. Bu açıklamadan ve Polis Akademisi başkanlığı duyurundan sonra birçok aday ise PÖH ve 25. Dönem POMEM alımlarına ilişkin ilanı heyecanla beklemeye başladı.

PMYO İlanı Temmuz Sonunda Yayınlandı

PMYO polis alımına ilişkin ilan geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanmıştı. Bakan Soylu tarafında yapılan daha önceki açıklamalarda alımların Ağustos ve Eylül gibi yapılacağı ifade edilmiş olup PMYO’dan sonra POMEM’e ilişkin polis alım ilanının ise ağustos sonu ya da eylül başı gibi açıklanması bekleniyor.

PÖH alımı ilanı yayımlandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa mobil uyguamasını aşağıdaki nağlantılardan indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 14:29
YORUM EKLE