2019 Yılı 10 Bin Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı İçin Beklenti Arttı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımları kapsamında 10 bin polis özel harekat polis memuru alımı için yeni ilanların açıklanması bekleniyor. Gözler bu ilanların açıklanmasında! Peki alımlar ne zaman yapılacak? İşte son gelişmeler..

2019 Yılı 10 Bin Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı İçin Beklenti Arttı

219 yılında toplamda 35 bin polis alımı yapılacak. PAEM, POMEM alımlarının ardından beklenti 10 bin kişinin de Pöh kadrolarında olması yönünde. 18 yaşını tamamlamış 28 yaşından gün almamış adaylar daha önceki alımlarda başvuru yapabildiler.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat istihdamı için gözler yeni ilanların açıklanmasına çevrildi. Buna göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ihtiyaç analizinin belirlenmesini işaret etmişti. POH alımları henüz bu anlamda bir netlik kazanmadı.

10 BİN POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMI;

2018 yılı ve daha önceki yıllarda PÖH kadrolarında çok sayıda personel alımları yapıldı. İşin olsa sitemiz üzerinden okuyucularımıza duyurduk. Polis memuru alımlarının ardından polis özel harekat kadrolarına seçimler yapılabilmekte. Bu anlamda alımlarında polis memurları kadrosunda görev yapan personeller arasından yapılması beklenmekte. 2019 yılında yeni ilanların açıklanmadan önce İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu adayları her aşamada bilgilendirmektedir. Bu anlamda yeni gelişmeleri de an bean aktarmaktayız. 10 bin polis özel harekat polisi alımlarında da gelişmeleri aktaracağız.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
pöh
pöh - 3 yıl Önce

Yaş 30 ve 32 olmali.bir iki yaş yükselmeli.polis memuru adayi yaş sarti bile 30.pomem.pöh sartlari yenilenmeli.guncel tutulmali.pomem de kpss lisans onlisan 50 ve 60 olmali.veya kpss sarti kalkmali.kpss puanin hic bir onemi yok.sonucta direk memur olmuyorsun.

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Lise mezunu alırsınız insaallh