2019 PÖH Alımı Başvuru Şartları, İlanlar Hakkında Detaylar

Binlerce vatandaş/aday Polis Özel Harekat (PÖH) alımı için ilan yayımlanmasını bekliyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımları gerçekleştirilen ve Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında görevlendirmeleri yapılan PÖH alımlarına dair bilinmesi gerekenleri haberimize taşıdık.

2019 PÖH Alımı Başvuru Şartları, İlanlar Hakkında Detaylar

Polis Özel Harekat (PÖH) olabilmek için 3 farklı yol bulunuyor. Bu yollardan ilki Emniyet Genel Müdürlüğü(EGM) bünyesinde polis olarak çalışan adaylar için. EGM tarafından belirli dönemlerde yayımlanan duyurular ile polisler arasından PÖH alımı yapılıyor. Bununla birlikte yine EGM, Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri arasından PÖH alımları yapmaktadır. Polis Özel Harekat alımları için bir diğer yöntem ise son dönemlerde uygulamaya konulan sivil kaynaklı alımlardır. Bu yöntem ile, ilgili başvuru şartlarını sağlayan adaylar arasında PÖH alımları yapılmaktadır.

PÖH ALIMLARI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olanlar, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıyor olanlar, En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olanlar (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engelin bulunmaması, Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; sabıka ve sicil kaydı temiz olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak şartlarını taşıyanlar başvuru yapabilmektedirler.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Önder
Önder - 4 yıl Önce

Başvurular ne zaman ?

Zahide
Zahide - 4 yıl Önce

Hani bayn alımı hani yas estetilnesi hani nerde yas 30 32 olacaktı

Volkan
Volkan - 4 yıl Önce

Bu yıl pöh alımına ihtiyaç yok. Alım oayacak olursada sicilden alım olmayacak. Bilginiz olsun

pöhadayı
pöhadayı - 4 yıl Önce

başvuru yok. Bakan Soylu PÖH alımına ilişkin net bir cevap vermedi. Şimdilik ihtiyaç yok ancak çalışmalar doğrultusunda alım olacağı zaman kamuoyuna bilgi veririlir dedi.

Rıdvan
Rıdvan - 4 yıl Önce

Lise mezunu poh alımı yapılacak mı bu sene

Ebru
Ebru - 4 yıl Önce

Bayan lise mezunu Allah rızası için KPSS şartı olmasin

Vedat
Vedat - 4 yıl Önce

Başvurular nezaman

Sevgi
Sevgi - 4 yıl Önce

Başvurular nezaman