PKK’nın Para ve Mal Kaybı Büyük Oldu

PKK’nın Para ve Mal Kaybı Büyük Oldu

Son üç yıldır devam eden Açılım bilmecesi sayesinde PKK meydanı boş buldu. Buna bağlı olarak da terör olayları patlak verdi. Ancak PKK son yapılan Türk Hava Kuvvetleri’nin operasyonlarıyla ağır yaralar aldı. Her ne kadar PKK’nın alçakça saldırıları devam etse de onlar daha büyük kayıplar vermeye de devam ediyor.

Suruç olayından bu yana Doğu ve Güneydoğu’da terör saldırıları devam ediyor. Saldırılar sonucunda 26 asker ve polis şehit düştü. 11 sivil vatandaş da hayatını kaybetti. Gelen her ölüm haberi ile içimiz yandı. Ekranlarda şehit ailelerinin gözyaşları ile birlikte biz de kan ağladık. Bizim kayıplarımızın yanında onlara da ağır darbeler indirildi. O kadar ağır darbe aldılır ki artık onlar da endişe içerisinde.

Son 6 günde Türk Hava Yolları tarafından önceden belirlenen hedeflere operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlarda 390 terörist öldürüldü. Gelen bilgilere göre 400’den fazla terörist de yaralandı. Sadece bu kadarla da sınırlı kalmadı. Polisin yaptığı operasyonlarla yurt içinde binin üzerinde terör örgütü üyesi göz altına alındı. Böyle şiddetli bir tokadı onlar da beklemiyordu. Onlar her istediklerini bu şekilde yaptırabileceklerini düşünüyorlardı ancak, evdeki hesap çarşıya uymadı.

Bu operasyonlarda PKK, büyük mal ve para kaybına da uğradı. Kendilerine Kandil’i bir sığınak haline getiren PKK üyeleri burada milyonlarca dolar ve uyuşturucuyu muhafaza ediyordu. Fakat operasyonlar başlayınca bunu daha güvenli olduklarını düşündükleri Zergele Köyü’nde kale gibi tahkim edilen bir eve taşıdı. O köy de Türk Hava Kuvvetleri’nin hedefinde yer alıyordu. Türk Hava Kuvvetleri’nin operasyonu ile o köydeki inleri de vuruldu. Ortada ne mal kaldı ne para. Bunun üzerine Paraların yanmasından sorumlu tutulan “Şervan” kod adlı terörist ile ona bağlı 10 militanın örgüt içinde kurşuna dizilerek infaz edildi. Bunun ardından da PKK’nın siyasi uzantısı HDP milletvekilleri hemen Türkiye’yi şikayet için Brüksel’e koştu. Şimdi HDP Avrupa Birliği ve NATO’nun Türkiye’ye baskı yapıp operasyonları durdurmasını, yeniden çözüm sürecinin başlamasını istiyor. Artık PKK’nın kırılması çok yakın. Şimdi mesele bu yoldan dönmemek ve yıllar önce yapılan hataları tekrarlamamak. Eğer devlet tarafından geri adım atılmazsa terörden kurtulmamız an meselesi.

YORUM EKLE