Zabıt Katibi Alımı Yapılacak Mı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, zabıt katibi alınacağını ifade etmişti. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Detaylar neler?

Zabıt Katibi Alımı Yapılacak Mı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamasında çok sayıda zabıt katibi alınacağını ifade etmişti. Bilindiği gibi bu alımlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılmakta olup alınacak olan kadro Maliye Bakanlığı ile görüşüldükten sonra alım için onay verilmektedir. Tahmini olarak Haziran 2016'da alımların yapılması yani 2014 KPSS puanlarının geçerli olması bekleniyordu fakat Temmuz ayının ortasında olmamıza rağmen hala konu hakkında her hangi bir açıklama yapılmadı. Üstelik 14 Temmuz'da Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 Lisans sonuçlarınında açıklanması ile 2014 yılında girilen lisans KPSS sınavının sonuçları artık önemini yitirdi. Yani adaylar zabıt katibi olabilmek için 2016 yılında KPSS lisans sınavından aldıkları puanlar ile tercih yapacak.

Alımlar Ne Zaman Yapılabilir

Konu hakkında detaylı bir açıklamayı yakın zamanda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan yapılması beklenmektedir. Tabi süre hakkında her hangi bir bilgi yok. Ancak tahminlere göre alımlar yıl sonuna doğru yapılabilir. Eğer yakın bir zamanda yapılırsa Zabıt Katibi alımları 2016 KPSS Lisans, 2014 KPSS Ortaöğretim ve 2014 KPSS Önlisans puanlarına göre yapılacak. Eğer ortaöğretim ve önlisans mezunları için düzenlenecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavının sonuçlarının açıklaması ile alımlar başlarsa 2014 yılında düzenlenmiş olan KPSS sınavının puanlar geçerliliğini tamamen yitirmiş olacak.
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 20:43

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE