Yargıtay Başkanlığı Lise Mezunu 33 Hizmetli Alımı Yapıyor!

Yargıtay Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere lise mezunu hizmetli alımı yapacağını ilan etti. Başvuru şartlarını yerine getiren adaylar başvurularını Kasım ayı içerisinde gerçekleştirecekler.

Yargıtay Başkanlığı Lise Mezunu 33 Hizmetli Alımı Yapıyor!

Yargıtay Başkanlığı personel alımı yapacağını belirtti. Bu yönde yayımlanan ilana göre Yargıtay Başkanlığı bünyesine 33 kişilik boş pozisyon ile Destek Personel ( Hizmetli ) alımı yapacağını belirtti. Buna göre, Yargıtay Başkanlığı 657 Sayılı Devlet memurları kanunun Değişik 4. maddesinin B fıkrasına göre ve sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar doğrultusunda Sözleşmeli Destek Personeli pozisyonunda 33 Hizmetli alımı yapacağını belirtti.

BAŞVURU ŞATRLARI NELERDİR?

Yargıtay Başkanlığı adaylardan genel ve özel nitelik arayacak. Buna göre Yargıtay Başkanlığı genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Başvuru tarihinin son günü itibari ile 35 yaşını bitirmemiş olmak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türüne göre en az 70 puan almış olmak ve herhangi bir diğer kuruma veya kuruluşa mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamaları gerekmektedir.

ÖZEL NİTELİKLER ve HUSUSLAR:

Yargıtay Başkanlığı Hizmetli pozisyonuna başvuru yapacaklar Ortaöğretim mezunu olmak zorundadırlar. Bu bağlamda adaylardan lise mezunu niteliğinde KPSS şartı aranacak olup, KPSS puan sırası esas alınarak kadro saysının yani 330 kişi sınava çağırılacaktır. Adayların KPSS puan durumu değerlendirilerek en yüksek puandan başlamak üzere sıralama yapılacak. Sonrasında ise, Adayların KPSS puanının %50 si ve Sınav puanının %50 si esas alınarak adayların nihai başarı sırası puanı belirlenecektir.

Mülakat sınavı; Bir konuyu kavrayıp özetleme, muhakeme gücü ve ifade yeteneği, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı ile genel yetenek ve genel kültür alanlarından yapılacaktır.

BAŞVURULAR:

Adaylar Yargıtay Hizmetli alım ilanı için başvurularına 19 Kasım 2018 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 23 Kasım 2018 tarihine kadar devam edeceklerdir. Başvurular son başvuru günü en geç 17:00 a kadar Yargıtay Başkanlığı resmi internet sayfası olan (https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu) adresinden elektronik ortamda alınacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak ve ilanın tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

DİĞER İLANLARDAN HABERDAR OLMA:

Kamuya yayımlanacak diğer ilanlardan haberdar olmak için ve anında telefonunuza bildirim almak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek bildirim alabilirsiniz. Yada sosyal medya gurubumuza katılarak ilanları profilinizde görebilir ve diğer memur personel adayları ile bilikte yardımlaşabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 11:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
anonim
anonim - 2 yıl Önce

82,06 gelir mi

derin
derin - 2 yıl Önce

yaş şartı 40 kpss 60 olsa bu yüzden çok mağduruz saygılar

belkıs
belkıs - 2 yıl Önce

Neden her seferinde yaş 35 oluyor.Emeklilik 65 oluyor yaş sınırı 35 oluyor neden?Yeter artık bu son bulsun.Bu insanlar ne yapsın.Tabiki baştaki kişilerin tuzu kuru başkası ne yaparsa yapsın