Uludağ İhracatçı Birlikleri 5 Uzman Yarımcısı Alacak

Uludağ İhracatçılar Birliği KPSS ve YDS şartları ile 5 uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.Başvuru koşulları ve çalışma şartları hakkında bilgiler haberimizde.

Uludağ İhracatçı Birlikleri 5 Uzman Yarımcısı Alacak

Kurum tarafında bugün yayınlanan yeni ilanda 5 adet uzman yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. Uludağ İhracatçı Birlikleri’ne görevlendirilmek üzere 4 farklı lisans mezuniyet alanından mezun adaylar alınacak olup bu kapsamda adaylardan KPSS ve YDS şartlarını sağlamaları istenmektedir. Adayların sağlaması gereken şartlar ve diğer detaylar haberin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere 5 uzman ayrımcısı alımı yapılacaktır. Buna göre adayların sağlaması gereken şartlar şu şekilde açıklanmıştır.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak,
  • 18 yaşını bitirmiş olmak,
  • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin maliye, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve işletme bölümlerinden mezun olmak
  • 01.01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir özrü bulunmamak;
  • TİM ve İhracatçı Birliklerinden veya daha önce çalıştıkları iş yerlerinden 4857 sayılı İş Kanunu’nun 25'inci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak,
  • İngilizce yabancı dilbilgisinden, 2017-2018-2019 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS /e-YDS) en az 70 puan almış olmak,
  • 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında P3 puan türünde en az 70 puan almış olmak şartlarının sağlanması gerekmektedir.

Mülakat Sınavı Detayları

Kurumun alım ilanına başvuru yapan adaylar sözlü mülakat sınavına girecektir. Bu noktada adaylar sınavda genel kültür, iletişim ve analitik düşünme yeteneği, hal, tavır ve davranışlarındaki genel görünüm ile mesleki bilgi gibi hizmetin gerektirdiği niteliklere sahip olup olmadıklarının değerlendirileceği ve yabancı dil bilgilerinin ölçüleceği bir mülakat niteliğinde olacaktır. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için her bir üyeden 100 puan üzerinden en az 50 puan almak kaydıyla ortalama en az 70 puan almak gerekmektedir.

Başvuru Şekli

Başvurular, ilanda belirtilen belgeler ile, Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği adresine en geç 30.09.2019 tarih saat 17.30'a kadar şahsen, posta yoluyla veya ik@uib.org.tr* adresine yapılacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak olup, son başvuru tarihinden sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır. Ayrıca, belge ve bilgileri eksik olan adayların başvuruları işleme konulmayacaktır.

İlgili ilana ulaşmak için: //www.uib.org.tr/tr/basin-odasi-basin-bultenleri-personel-alimi-duyurusu-1.html

Uzman yardımcısı 2019 maaşları için: https://www.isinolsa.com/maaslar/2019-kamu-kurumlarindaki-uzman-yardimcisi-maaslari-h28099.html

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 22:52
YORUM EKLE