Ulaştırma Bakanlığı Bünyesine Personel Alımı Yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan personel ilanına göre kamu bünyesinde görev almak üzere birçok sayıda personel alımının yapılacağı ifade edildi. Yayımlanan personel ilanına göre Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde mühendis ve hukuk alanlarında uzman olan personellerin alınacağı açıklandı. Ulaştırma Bakanlığı bünyesine personel alımı yapacak olan personeller için gerekli olan detayları haberimize derleyerek sizler için sunduk.

Ulaştırma Bakanlığı Bünyesine Personel Alımı Yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlaanan ilan ile birlikte Mühendis ve Hukuk alanında okumuş personellerin alınacağını açıkladı. Ulaştırma Bakanlığı bünyesine yapılacak personel alımı için belirlenen genel şartları taşımayan adayların yapmış oldukları başvuruların geçersiz sayılacağı ve tekrardan başvuru yapmaya hak kazanmayacakları açıklandı. Belirtilen durumlar yüzünden adayların yapacakları başvurularda çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU YAPILACAK OLAN POZİSYONALAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan personel alımı için açıklanan kontenjanlar şu şekilde; " Bilgisayar Mühendisi (4), Endüstri Mühendisi (2), Makina Mühendisi (2), Elektirik- Elektronik Mühendisi (1), Hukuk (1)" olmak üzere toplamda 10 kişi alınacağı açıklandı. Personel alımı için adaylar öncelikle genel şartlara uygun bir şekilde başvurularını yaptıktan sonra ilk aşamayı geçen adaylar sözlü sınava katılabilmeye hak kazanacak. Sözlü sınavıda geçen adaylar belirlenen kontenjanlara göre pozisyonlarına göre işe başlıcakalar. 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından açıklanan genel başvuru şartları şu şekildedir; "T.C. vatandaşı olmak, Devlet Memurlar Kanununu yerine getirmek, KPSS puan türlerinden taban puanları almış olmak, 35 yaşından büyük olmamak, başvurulan pozisyonlar ile ilgili en az 4 yıl okumuş olmak" adaylardan istenilen şartlardandır. Genel Başvuru şartlarını taşımayan adayarın başvuruları geçersiz sayılacağı açıklandı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE