TÜVASAŞ 43 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

TÜVASAŞ bünyesindeki personel eksikliği için yeni ilan yayımlandı. Yayımlanan ilana göre toplamda 43 kamu personeli alımı yapılacak. Adaylardan aranan şartlar ve başvurular hakkında detaylı bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

TÜVASAŞ 43 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

TÜVASAŞ yeni bir ilan yayımladı. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre TÜVASAŞ Milli Tren Projesinde İstihdam edilmek üzere farklı pozisyonlarda sözleşmeli olarak Mühendis alımı yapacak. Ayrıca ilgili alım için TÜVASAŞ Sınav sistemi uygulayacak olup, adayların ilgili sınava katılabilmeleri için başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşımayan adaylar ve başvuru yapan adayların başvuruları iptal edilecektir.

HANGİ POZİSYONLARDA ALIM YAPILACAK?

TÜVASAŞ bünyesine alımı yapacağı 43 kişilik boş kadro ile farklı pozisyonlarda Mühendis alacak. Buna göre, 399 Sayılı KHK'ya tabi sözleşmeli olarak, 10 Makine Mühendisi, 17 Elektrik Elektronik Mühendisi, 5 Endüstri Mühendisi, 2 Metalurji Malzeme Mühendisi, 2 Kimya Mühendisi ve 7 Bilgisayar Mühendisi olmak üzere toplamda 43 kişi alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

43 Kişilik mühendis kadrosuna başvuru yapacak adaylardan, 399 Sayılı KHK'da 7 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Son başvuru tarihi itibari ile Üniversitelerin, Makine Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Metalurji Malzeme Mühendisi, Kimya Mühendisi ve Bilgisayar Mühendisi bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve yükseköğretim kurumlarında onaylanmış olan yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibari ile son 5 yıl içerisinde yapılmış olan YDS veya E-YDS sınavından en az C seviyesinde İngilizce dilinden puan almış olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

TÜVASAŞ personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın resmi gazete'de yayımlanması ile birlikte başlayabilirler. Buna göre başvurular 05 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 21 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre adaylarda başvurularını TÜVASAŞ resmi internet sitesi üzerinden veya TÜVASAŞ Sakarya adresindeki müdürlüğünden  başvuru formunu temin ederek eksiksiz bir şekilde doldurarak ve istenen belgeler ile birlikte yapılacaktır.

SINAV YAPILACAK?

TÜVASAŞ alımını yapacağı personel adaylarına sınav yapacak olup, adayların sınava katılabilmeleri için başvuru formundaki Banka bilgileri ile sınav ücreti olarak belirtilrn 110 TL yi banka hesabına son başvuru tarihine kadar yatırmaları gerekmektedir. İlgili sınav 2 aşamadan sözlü ve yazılı olarak yapılacaktır.

Adayların deperlendirmesi Kamu Personeli Seçme Sınavına göre hesaplanacak olup, kadro sayısının 3 katı kadar aday değerlendirilecek olup en yüksek puandan hesaplama yapılacaktır. İlgili ilan hakkında detaylı bilgi almak için ilanın tam metnini inceleyebilirsiniz.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE