Türkiye Genelinde Tecrübesiz, En Az Lise Mezunu 106 Bin 800 İşçi, Memur ve Personel Alımı!

Kamu kurumlarına ve özel firmaların personel ihtiyacının giderilmesi için İŞKUR 16 Ağustos tarihi itibari ile 106 Bin 800 işçi, memur ve personel alımı ilanı yayımladı. Eğitim düzeyinde lise mezunu personel alımı, tecrübeli, tecrübesiz alımları ve TYP alımlarının detaylarını aktarıyoruz.

Türkiye Genelinde Tecrübesiz, En Az Lise Mezunu 106 Bin 800 İşçi, Memur ve Personel Alımı!

Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılan iş ilanlarında; kamu kurumları ve özel firmalara personel ihtiyacı giderilmesi için 106 Bin 800 işçi, memur ve personel alımı ilanı yayımladı. 16 Ağustos tarihi itibari ile yayımlanan iş ilanlarında adayların eğitim düzeyinde lise mezunu olması yeterli olan personel alımları başvuruları nasıl yapılacak. İŞKUR tecrübeli ya da tecrübesiz personel alımları ve kamu kurumlarına Toplum Yararına Programı kapsamında TYP alımlarının detaylarını aktarıyoruz.

EN ÇOK HANGİ POZİSYONLARA PERSONEL ALIMLARI YAPILACAK?

İŞKUR üzerinden alım yapılacak pozisyonlarda 16 Ağustos tarihi itibari ile toplamda 106 Bin personel alımında ihtiyaç bulunan hangi kadrolar bulunuyor. En çok alım hangi unvanlara yapılıyor gibi soruların cevabını merak eden adaylar için; hali hazırda başvuru yapılabilecek olan pozisyonlarda eğitim düzeyinde ortaokul mezunu olmak yeterli olan beden işçisi alımları ilk sırada yer alıyor. 25 Bin beden işçisi alımı yapılacak. Adayların beden gücü ile yapabilecekleri bir çok firma iş ilanı yayımladı. Diğer alımlarda ise 4 Bin'den fazla temizlik görevlisi alımları bulunuyor. Firmaların satış departmanlarında görev almak üzere ihtiyaç bulunan satış görevlisi alımları için 4 Bin 170 işçi ve personel alımına başvuru yapılabilecek. Adayların silahlı yada silahsız güvenlik görevlisi alımlarına başvuru yapabileceği 3 Binden fazla özel güvenlik görevlisi alımları bulunuyor.

İŞKUR ile KAMUYA PERSONEL ALIMI;

İŞKUR üzerinden Kamuya çok sayıda personel alımları da devam ediyor. Buna göre Milli Savunma Bakanlığı, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Belediyeler, Devlet Su İşleri gibi Bakanlıklara memur alımları ile Toplum Yararına kapsamında çok sayıda geçici süreli işçi ve personel alımları devam ediyor.


Alım yapılacak olan iş alanlarında en çok alım yapılan meslekler;

 • İşçisi (Genel) 25 Bin 093
 • Temizlik Görevlisi 4 Bin 332
 • Satış Danışmanı / Uzmanı 4 Bin 170
 • Güvenlik Görevlisi 3 Bin 381
 • Garson (Servis Elemanı) 3 Bin 009
 • Makineci (Dikiş) 2 Bin 511
 • Kasiyer Bin 701
 • Konfeksiyon İşçisi Bin 611
 • Reyon Görevlisi Bin 608
 • Büro Memuru (Genel) Bin 421
 • Ön Muhasebeci Bin 215
 • Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı Bin 190
 • Şoför-Yük Taşıma Bin 143

BAŞVURULAR;

Başvurular İŞKUR portal üzerinden yapılabilecek. Adayların aşağıdaki linki kopyalamaları, yeni tarayıcıdan açarak, İŞKUR portalı sistemine giriş yapmaları ardından ise İŞKUR girişi yaparak son başvuru tarihinden önce başvuru şartlarına uygun olan ilanlara başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca işkur hizmet birimlerinden ve şubelerden de alım ilanlarına başvuru yapılabilmektedir.

Başvuru için: https://goo.gl/QntTqu

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 07:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dudunaz
Dudunaz - 3 yıl Önce

Hangi şehirde olduklarını da yazarsanız daha iyi olur

Şahin
Şahin @Dudunaz - 3 yıl Önce

Aynen bende bunu bilmek isterim

Şükran
Şükran - 3 yıl Önce

Hangi illerde

Hilal boz
Hilal boz - 3 yıl Önce

Hangi illerde alim olacak

Dudunaz
Dudunaz - 3 yıl Önce

Başvuru için yaptığınız linke giremiyorum

ayşe
ayşe - 3 yıl Önce

ilan no istiyor fakat yazmıyor
yardımcı olunuz