Türkiye Geneli Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Ne Zaman? Kadın Bekçi Alımı Açıklanacak mı?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere Polis Akademisi Başkanlığı 400 bekçi alımı açıkladı. İstanbul dışındaki illerde Ankara, İzmir ve Türkiye geneli Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı ilanları ne zaman açıklanacak?

Türkiye Geneli Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Ne Zaman? Kadın Bekçi Alımı Açıklanacak mı?

Polis Akademisi Başkanlığı İstanbul ilinde 400 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı ilanı açıkladı ve bu ildeki alımlar için başvurular resmen başladı. Bekçi alımında adaylar en az lise ve dengi okullardan mezun olmaları ile askerliğini tamamlamış, yaş şartları ile fiziki şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler. İlan kılavuzunda ikamet şartlarında sadece İstanbul ilinde ikamet edenlerin başvuru yapabilecekleri açıklandı. Buna göre en az 1 yıl ve üzeri istanbulda ikamet etmek gerekmektedir. Diğer illerdeki alımların ne zaman açıklanacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.

TÜRKİYE GENELİ BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN?

Başkent Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Erzurum gibi Büyükşehirlerde Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım ilanlarının ne zaman açıklanacağı henüz belirlenmedi. Şuanda İstanbul ili için gerçekleşecek olan alımlarda başvuruların online olarak alınması, fiziki başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından, aday değerlendirme süreçlerinin tamamlanması bekleniyor. Daha sonra aday memurluk eğitimleri başlayacak. Polis Akademisi Polis Eğitim Merkezlerindeki eğitimlere göre başvuruların alınması bekleniyor.

KADIN BEKİ ALIMI YAPILACAK MI? Kadın adaylar polis alımlarında olduğu gibi bekçi alımlarında da kontenjan ayrılmasını talep etmekteler. 2020'de kadın bekçi alımı yapılması bekleniyordu. Fakat son ilanlar yine erkek adaylara yönelik oldu. Bu konuda adayların yorumları için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın

POLİS ALIMI NE ZAMAN? 2020'de Lise mezunu polis memuru alımı bekleniyor. Başvurularda YKS sınavı TYT'den baraj puan istenilecek. Polis olmak isteyen adaylar için Polis Akademisi Başkanlığından açıklanacak ilanlar belli olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 17:13

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eda
Eda - 1 ay Önce

Kadın bekçi alımı yapılsın. Polis aliniyorsa bekçilige'de isteriz.

Salih doğan
Salih doğan @Eda - 1 ay Önce

Her yere girin bizde böyle işsiz kalalım