Türkiye'den Almanya'ya 50 Bin Personel Alınacak! Düzenlenecek Kurs Kayıtları Başladı!

Edinilen bilgilere göre Almanya Türkiye'den çok sayıda personel alımı yapacak. Alım yapılacak olan personellerin hasta bakıcı kadrosunda olacağı belirtildi. Alımlar için Türkiye'de düzenlenecek olan kursa başvurular başladı işte detaylar..

Türkiye'den Almanya'ya 50 Bin Personel Alınacak! Düzenlenecek Kurs Kayıtları Başladı!

Yurt dışında çalışmak isteyen adaylara yönelik olarak yeni bir personel alım haberi daha geldi. Buna göre Almanya Türkiye'den 50 bin işçi istihdam edecek. Adayların hasta bakıcı kadrosunda ihtiyacı bulunduğu açıklandı. Kurs sonrası çalıştırılacak olan personellerin ne kadar maaş alacağı da şimdiden belli oldu. Türkiye'den Almanya'ya gidecek olan personellerin staj yaptıkları sürede de bir miktar ücret alacağı belirtildi. İşte detaylar..

ALIM YAPILACAK OLAN PERSONELİN SOSYAL İMKANLAR;

50 Bin Hasta Bakıcı kadrosundaki alımlarda Adana Kozan ilçesinde düzenlenecek olan kurslara kayıtlar başladı. Almayanda staj süresinde barınma ihtiyaçları karşılanacağı açıklandı. Buna göre staj döneminde 800 Euro ile 900 Euro arasında ücret ödenecek.

Türkiye'de MEB, Sağlık Bakanlığı ve Almanya Sağlık Sosyal Hizmetler Bakanlığının arasında yapılan protokollere göre 50 bin hasta bakıcı Almanya'da iş imkanlarından yararlanacak.

Başvurularda istenilen şartlarda belli oldu. en fazla 30 yaşında olmak, lise mezunu olmak, iyi düzeyde Almanca bilmek, Staj süresi ise 3 yıl olacak ve 3 yıl sonunda Almanya'da kalabilecekler. Almanya yerleşim hakkı elde edebilecekler. Uzman eğitimlerinin ardından 2 Bin 600 Euro üzerinde maaş hakları bulunacak.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan azad ok
Hasan azad ok - 2 yıl Önce

Başvuru nerden yapılıyor acaba? Bide dil öğretmiyecekler mi?

emine
emine - 2 yıl Önce

almancamız olsa gideriz almanyaya çalışırız

Emin
Emin - 2 yıl Önce

Askerlik durumu istiyorlar mı ?

sjsjsj
sjsjsj - 2 yıl Önce

ŞARTLARI ; B2 DUZEY ALMANCA BILMEK . BUNUN ICIN KURSLAR ACILACAKTI 850 EURO KURS UCRETİ İDİ. 35 YAŞ ALTI LISE MEZUNU OLMAK SARTLAR ARASINDA. ORADA 3 YIL EGITIM VE 3 YILDA KALMA ZORUNLULUGU VARDI. AMA ARKADAŞLAR IPTAL OLDU ZATEN . VE LEGAL BIR DURUMDA YOKTU BELIRSIZLIKLERLE DOLU BIR PROJE UMITLENMEYIN LUTFENN..

sjsjsj
sjsjsj - 2 yıl Önce

Ben kozan saglık meslek lısesınde ogrencıyım bende gıtmek ıstıyordum ama mudurumuz ıptal ettı. sorumluluk almak ıstemedı. ilk başta kabul ettı ama bu haberlere yansıdı ve bızde artık bu işin illegal oldugunu dusunuyoruz. Şartları da dıgerr yorumda.....

sevgi
sevgi - 2 yıl Önce

almanca bilmek şart şaka gibi ama yaa türkiyede 50.bin almanca bilen var mı acaba çok merak ediyorum sevinmiştim bunu duyunca hayaller suya düştü

Tülay
Tülay - 2 yıl Önce

Nasıl nerden başvuru yapcazaman bilgisi olan varsa bi yazabilir mi acaba ?