TÜBİTAK Personel Alımı İçin İlana Çıktı! KPSS Şartı Aranmıyor!

TÜBİTAK BİLGEM çok sayıda personel alımı için ilan yayımladı. KPSS şartının aranmadığı ilanda adaylar başvurularının geçerli olması durumunda yapılacak çalışmalarda Arge Personeli olarak görev alacak.

TÜBİTAK Personel Alımı İçin İlana Çıktı! KPSS Şartı Aranmıyor!

TÜBİTAK, Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Arge çalışmalarında görevlendirilecek çok sayıda personel alacağını duyurdu. Ankara, Kocaeli ve Konya lokasyonlarında farklı çalışmalarda yer alacak kadrolar için KPSS şartı aranmazken toplamda 185 kişinin istihdam edileceği ifade edildi.

TÜBİTAK bünyesinde faaliyet gösteren BİLGEM, İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsü (İLTAREN), Test ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı (TDBY) ve Bilişim Teknolojileri Enstitüsü (BTE) bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 185 personel alımı gerçekleştirilecektir. Başvurular TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi’nden üye olunarak gerçekleştirilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Farklı pozisyonlarda istihdam edilecek personel için KPSS şartı bulunmuyor. Her aday yalnızca bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek. Adaylarda aranan temel kriterler ise

  • Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.
  • Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
  • Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

Tüm alanlarda yer alan temel şartlar dışında alımlarda branşlara ve açık pozisyonlara istihdam edilecek adayların eğitim geçmişi, tecrübeler, yabancı dil bilgisi vb. kriterler göz önünde bulundurularak puanlandırma yapılacak.

Başvurular www.bilgem.tubitak.gov.tr internet adresinden yapılacak olup son başvuruların 24 Ekim 2018 saat 17:00’ye kadar yapılması gerekiyor.

İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsü (İLTAREN) iş ilan metni için TIKLAYINIZ.

Test ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı (TDBY)  iş ilan metni için TIKLAYINIZ.

Bilişim Teknolojileri Enstitüsü (BTE)  iş ilan metni için TIKLAYINIZ.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat yavuz  gamze yavuz
Murat yavuz gamze yavuz - 2 yıl Önce

Ikiside muhasebe bitirdiler kamu büro memurlugu olabilir