TÜBİTAK 51 Yeni Personeli Alım İlanı Yayımladı! KPSS Şartı Yok!

TÜBİTAK yeni personel alımı için ilan yayımladı ve farklı birimlerine toplamda 51 personel alımı gerçekleştirecek.

TÜBİTAK 51 Yeni Personeli Alım İlanı Yayımladı! KPSS Şartı Yok!

Devlet Personel Başkanlığından gelmiş olan personel alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için 51 kişilik yeni persone alım ilanı ile KPSS'siz personel alımı yapacak. Söz konusu alım ilanı 12 Aralık 2019 tarihi ile yayımlandı ve başvurular başladı. Peki alım yapılacak birim ve pozisyon nedir?

İLANLARIN DETAYLARI:

TÜBİTAK farklı alanlarda personel alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda, TÜBİTAK SAGE ( Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü ) bünyesine 44 kişilik kadro ile Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecek. Alımlar Ankara ilinde yapılacak.

Bir diğer ilana göre ise, TÜBİTAK İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsü Konya ilinde bulunan biriminde görevlendirilecek 7 AR-GE personeli alımı yapacağını belirtti.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

- Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

- Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

- Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak

- Yabancı Dil sınavından ( İngilizce ) farklı sınavlardan yeterli puan almış olmak şartıar aranır.

BAŞVURULAR:

TÜBİTAK SAGE birimi için başvurular en geç 26 Aralık 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. TÜBİTAK BİLGEM birimine ise en geç 02 Ocak 2020  tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvurular ilanların yayım tarihi ile başlamış İnternet ortamında başvuru alınacaktır.İlanların tam metinlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK SAGE İlanının Tam Metni.

TÜBİTAK BİLGEM İlanının Tam Metni

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE