TÜBİTAK 2 Birimine KPSS Şartsız 95 Personel Alımı Yapıyor!

TÜBİTAK yayımladığı ilana göre bünyesine farklı birimlerinde görevlendirmek üzere 95 kişilik boş kadro ile alım yapacağını bildirdi. İşte detaylar.

TÜBİTAK 2 Birimine KPSS Şartsız 95 Personel Alımı Yapıyor!

Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere fartklı birimlerine personel alımı yapacağını bildirdi.Bu yönde alımlar TÜBİTAK BİLGEM e UEKA ve YTE birimlerine yapılacak. Adaylardan en az lisans mezunu olmak şartı aranıyor ve adayların başvuru yapabilmeleri için belirtilen bu nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

TÜBİTAK BİLGEM BAĞLI YAZILIM TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ (YTE)

Söz konusu birime alımlar Ankara'da yapılacak olup toplamda 40 kişi alınacaktır.

25 kişi, Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği bölümlerinden birini 01/01/2020 tarihinde/tarihinden sonra bitirmiş veya 2019-2020 Eğitim- Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

5 kişi Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği bölümlerinden birini 01/01/2020 tarihinden önce bitirmiş olmak.

7 kişi Endüstri Mühendisliği veya Endüstri Sistem Mühendisliği bölümlerinden birini 01/01/2020 tarihinde/tarihinden sonra bitirmiş veya 2019-2020 EğitimÖğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

3 kişi Endüstri Mühendisliği veya Endüstri Sistem Mühendisliği bölümlerinden birini 01/01/2020 tarihinden önce bitirmiş olmak.

TÜBİTAK BİLGEM ULUSAL ELEKTRONİK VE KRİPTOLOJİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ (UEKAE)

30 kişi Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

20 kişi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, ElektronikMühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, TelekomünikasyonMühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

5 kişi Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, ElektronikMühendisliği,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği,Matematik,Matematik Mühendisliği veya YazılımMühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

TÜBİTAK BİLGEM UEKAE İLANI

TÜBİTAK BİLGEM YTE İLANI

YORUM EKLE