TTK'ya Bin 500 Personel Alımı İçin Yaş Şartı ve İlan Tarihi Açıklaması!

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi TTK 1500 personel alımı için geri sayım başladı. İşçi alım ilanı bekleyen adayların alımların ne zaman yapılacağını ve yaş şartının ne olacağını merakla sormaktalar. TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, adayları bilgilendiriyor.

TTK'ya Bin 500 Personel Alımı İçin Yaş Şartı ve İlan Tarihi Açıklaması!

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığına bağlı Türkiye Taş Kömürü İşletmesi TTK 1500 personel alımı yapılacağı müjdesini vermişti. 2018 yılı sonuna kadar yapılması beklenen alımlardan henüz ilan açıklanma tarihi belli değil.

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, geçtiğimiz haftalarda İŞKUR Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek söz konusu alımların yapılması için 2019 yılı gelmeden ilanların açıklanacağı belirtildi. Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Fatih Dönmez işçi alımlarının yapılması için gerekli çalışmaların yapılması talimatları üzerinde işçi alımının gerçekleşmesi için gerekli çalışmalar sürüyor.

YAŞ ŞARTI;

Adayların merakla sordukları TTK işçi alımı başvurularında yaş şartı ne olacak soruna cevap geldi. Genel Müdür Eroğlu yaptığı açıklamalarda "Maden işi ağı ve tehlikeli iş kolu onun için yaş sınırını otuzda tutacağız" dedi.

İLAN NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019 yılı finansman kararnamesinde yapılacak ilave hükümlerin ardından yeni ilanların açıklanarak, İŞKUR üzerinden başvuruların yapılması bekleniyor. Adaylar 21 gün eğitime katılacaklar. 2019 ilk aylarında adayların göreve başlaması bekleniyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 00:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
aykut
aykut - 2 yıl Önce

emeklilik yaşı 65 iken 30 yaş sınırı nedir acaba???
oyuda 30 yaş ve altından istesinler o zamn!!!

Tuncay
Tuncay - 2 yıl Önce

En azından insan 35 yapar bunca kişinin hakkını yemez

madenci cocugu
madenci cocugu - 2 yıl Önce

30 yasini dolduranlar ay farkiyla kaybedenler olsun yasamasin hakki yok cunku emeklilik 65 olsun istiyolar 30 yasindaki adami ise almiyolar... yas siniri 35 olsun

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Zaten 35 yaş üstü işsiz zonguldakda kozluda 30 nedir ya yaş sinir 35 olsun bu kadar insanın hakkını yemeyin

Ceyhun
Ceyhun - 2 yıl Önce

Sayın Kazım Eroğlu senin yaşın kaç. Maden ağır iş koluysa emekli ol da 30 yaşında müdür alsınlar.

İbrahim 67 DEVREK
İbrahim 67 DEVREK - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olsun diyenleri görelim

Emrah
Emrah - 2 yıl Önce

On senedir işçimi aldınız otuz diyorsunuz 30 yaşından büyükler ne iş yapacak

Ayse
Ayse - 2 yıl Önce

Ttkya işçi alincak denildiği günden beri kızımla bunun hayalini kuruyoruz eşimin bi işi yok 31 yaşında çok umutluydum busefer olcak diye eşimin terörle mücadeleden belgeleride var lütfen busefer halkın dediği olsun