TSE KPSS En Az 60 Puan İle Personel Alımı Başvurularında Son Gün

Türk Standartları Enstitüsü bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için geçtiğimiz günlerde alım ilanı yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre adaylar için başvurularda son güne gelindi. İşte başvuru şartları ve detaylar şöyledir.

TSE KPSS En Az 60 Puan İle Personel Alımı Başvurularında Son Gün

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre Türk Standartları Enstitüsü personel alımı gerçekleştirecek. 21 Ekim 2018 tarihinde Devlet Personel başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) bünyesine 15 kişilik boş kadro için alım ilanı yayımlamıştı. Başvurularına ilanın yayımlanması ile beraber başlayan adaylar için artık sona güne gelindi. başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemlerini tamamlamamış olan adaylar için İşin Olsa ekibi olarak bir kez daha detaylı bilgi paylaşıyoruz. İşte detaylar.

Türk Standartları Enstitüsü bünyesine 15 kişilik boş kadro ile farklı 6 il için alım yapacak. Buna göre Adana 8, Manisa 1, Ankara 2, Konya 1, İstanbul/Tuzla 1 ve İzmir 2 olmak üzere Ön Lisans mezunu olan 15 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacak.

BAŞVURULARDA SON GÜN!

Başvurularına ilanın yayım tarihi itibari ile başlamasının ardından artık sona ermektedir. Buna göre adaylar başvurularını en geç 31 Ekim 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre Adaylar başvurularını Türk Standartları Enstitüsü resmi internet sitesi üzerinde www.tse.org.tr resmi internet sitesinin “Duyurular” sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylar başvurularını gerçekleştirebilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmama, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Arşiv araştırması bulunmamak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olmak gibi nitelikler aranacak. Ayrıca adaylar yerleştirkleri ilde en az 5 yıl çalışmayı kabul etmiş olmaları gerekmektedir. İlan hakkkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınz.

YORUM EKLE