TSE 40 Memur Alım İlanı Yayımladı!

Türk Standartları Enstitüsü personel alımı yapacağını belirtti. Türk Standartları Enstitüsü farklı pozisyon ve niteliklerde KPSS puanı ile 40 memur personel alacak. İşte ayrıntılar.

TSE 40 Memur Alım İlanı Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 25 Ağustos 2017 tarihli yapılan duyuruya göre, Türk Standartları Enstitüsü bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde personel alımı yapacağını belirtti.Türk Standartları Enstitüsü merkez ve taşra teşkilatına istihdam etmek üzere, 12 TSE uzman yardımcısı, 2 acukat, 24 memur ve 2 Şoför olmak üzere toplamda 40 kişilik boş kadro ile memur alımı adaylar Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılacak olan sözlü sınav ile belirneecektir.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Türk Standartları Enstitüsü memur personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, TSE Uzman yarcımsı ve Avukat kadrolarına başvuru yapacaklardan 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Uzman yardımcısı için KPSSP3 ve avukat kadrosu için KPSSP4 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Şoför ve Memur kadroları için 2016 yılında ÖSM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Memur kadrosu için KPSSP93 ve Şoför kadrosu için lise düzeyindeki sınavdan KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, yerleştirkleri ilde en az 5 yıl kalmayı kabul edebilecek olmak,, Türkiye’nin her yerinde devamlı olarak görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak. Şartları aranacaktır.Ayrıca adaylar her kadro için aranan özel eğitim şartlarını taşımak zorundadırlar. Bunlara ilanın sonundaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılacak olan sözlü sınava katılacak adaylar, 18 Eylül 2017 tarihi ile 02 Ekim 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Enstitünün resmi internet sitesinde yer alan (//www.tse.org.tr) duyurular sayfasından elektronik ortamda başvuru formu ile özgeçmişlerini oluşturarak ve fotoğraf ve mezuniyet belgelerini elektronik ortama aktararak başvurularını gerçekleştireceklerdir. Enstitünün başvuru süresini uzatma hakkı saklıdır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilanın tam metnine ulaşabilirler.

https://goo.gl/UzAo4M

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mülakatçı
mülakatçı - 2 yıl Önce

Yaş 35 se Devlete yaramazsın, bakış acınız. (Herhangi Bir KÜMEse ait olmayanlar için geçerlidir)

Tunci
Tunci - 2 yıl Önce

Kardeşim benim yaşım 30olmayinca olmuyor bende giremedim