THY Kabin Memuru Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Türk Hava Yolları kabin memuru alımları ne zaman yapılacak? Pilot, hostes, kabin memuru, kadrolarında çok sayıda personel alımları Ne Zaman yapılacak?

THY Kabin Memuru Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi daha önce yaptığı açıklamalarda THY'nin personel kadrolarında 4.600 personel istihdamı yapılacağı ifade edildi.

Dünyanın en prestijli hava yolu taşımacılığı firmalarından bir tanesi konumunda bulunan Türk Hava Yollarına çok sayıda alınacak olan personel kadrolarından bir tanesi olan kabin memuru alımları ne zaman yapılacak? Adayların merakla sorduğu bu sorunun cevabı ile THY'de uçuş ekibinden kaptan pilot, 2. pilot, kabin ekibinden hostes, kabin memuru, uçuş eğitmeni kadrolarında çok sayıda personel alımları yapacak. Bu alımlarda başvurular bazı kadrolar için başvurular başladı. Bazı kadrolarda ise ilanların açıklanması bekleniyor.

KABİN MEMURU SAYISI 20 BİN OLACAK!

THY'de görev yapan kabin memuru kadrosunda 10 bin kişi görev yapıyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda rüya uçak olarak isimlendirilen uçakları teslim alan THY'nin yeni uçuşlar ile birlikte çok sayıda personel ihtiyacı olacak. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Ekşi yaptığı açıklamalarda kabin memuru sayısının 20 bine çıkartılacağını açıkladı. Kabin memuru alımlarında adayların bazı şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlardan bazıları şu şekilde;

Kabin Memuru alımları başvuru şartları neler? Başvurularda kadın adayların 160 ile 180 cm arasında olması, erkek adayların ise 170 ile 190 cm aralığında olması gerekmektedir. Bu şartların yanı sıra adayların uçuşş yapmasına engel herhangi bir sağlık durumunun olmamaları istenilmektedir. Ayrıca vücutlarında dövme, yanık, yara izi gibi görünecek bir iz bulunmaması istenilmektedir.

THY A.O resmi internet sitesi üzerinden kariyer portalı ile personel alımı başvuruları yapılacak. Adaylar online olarak internet ortamından başvuru yapabilecekler. Başvuruları kabule dilen adayların seçim aşamaları için 3 aşama bulunuyor. Uygulama, test ile mülakat aşamasından geçen adaylar göreve başlayacaklar.

PİLOT ALIMLARI;

Başvuruları devam eden alımlardan bir tanesi de kaptan pilot ile ikinci pilot alımları olmaktadır. THY yetiştirilmek üzere 2. Pilot alımları için ilanlar açıklandı. Bu ilanlar yanı sıra 11 farklı kadroda ve başvurular devam ediyor İşte alım yapılacak kadrolar;

KABİN MEMURU ALIMLARINDA MERAK EDİLENLER;

Kabin memuru alımlarında başvuru adımları nasıl olacak?
Başvuru yapamayacak adaylar, kabin memuru eğitimleri, mülakat aşaması ve göreve başlama süresini diğer haberlerimizden takip edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 23:32
YORUM EKLE