TCDD Taşımacılık 38 Personel Alımı Yapacak! Şehre Göre Kadro Dağılımı

TCDD yeni bir duyuru yayımlayarak farklı statülerde ve şehirlerde 38 kişilik kadro ile personel alacağını belirtti. peki kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar.

TCDD Taşımacılık 38 Personel Alımı Yapacak! Şehre Göre Kadro Dağılımı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 05 Temmuz 2019 tarihli yayımlanmış olan ilana göre TCDD bünyesindeki personel ihtiyacını gidermek için ilan yayımladı ve farklı şehirlerde ve statülerde alım yapacağını belirtti.  Söz konusu alım yapacak birim TCDD taşımacılık A.Ş olarak belirtildi. Adayların başvuru şartlarını taşımaları durumunda önce kura çekimi yapılacka ve sonrasında ise sözlü sınav yapılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE ŞEHİRLER?

TCDD Taşımacılık toplamda 38 personel alımı yapacak. Bu bağlamda Engelli olarak 25, Eski Hükümlü 8 ve Normal Statüde 5 kişilik kadrolar ile alım yapacak. 

Engelli olarak İstanbul 13, Ankara 5, Çankırı 2, İzmir 1, Balıkesir 1, Hatay 1, Kütahya 1 olmak üzere 25 kişi alınıyor. Alımlar Elektikçi Teknik Servis Elemanı ve Elektronik İşçisi pozisyonlarına yapılacak

Eski Hükümlü olarak İstanbul 4, Ankara 1, İzmir 1, Balıkesir 1 ve Adana 1 olmak üzere toplamda 8 kişi alınacak. Alımlar, 1 Lokomotif Tamiricisi ve diğer alımlar Motor Tamircisi pozisyonuna yapılacak.

Normal olarak ise 5 kişilik kadro ile Marmaray İşletme Müdürlüğüne yapılacak olup Makinis İşçisi pozisyonuna alınacaktır.

ADAYLARAN ARANAN GENEL ŞARTLAR NEDİR?

Yayımlanan ilanlara göre adaylardan KPSS puanı şartı aranmıyor. Ancak istenene evraklarda KPSS sonuç belgesi deniyor buda adayların KPSS ye girmiş olmaları ancak kaç puan almış olduklarına bakılmaksızın kabul edilecekleri anlamına geliyor.

Diğer nitelilere göre ise, Alım yapılacak pozisyonda Meslek Yeterlilik belgesine sahip olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Eski Hükümlü ve Engelli adaylar için durumlarını gösterir belge sahibi olmak, Alım yapılacak pozisyna göre eğitimini meslek Yüksekokullarıda tamamlamış olmak şatları aranacak.

BAŞVURULAR:

TCDD Taşımacılık personel alım ilanı 05 temmuz 2019 tarihinde yayımlandı ancak ssöz konusu ila 10 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinde yayımlanacak ve başvurular başlayacaktır. Adaylar başvurularını en geç 15 Temmuz 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İŞKUR’ca bildirilecek listede yer alacak adaylar 08.08.2019-09.08.2019 tarihlerinde evrak teslimi yapacaktır. Adaylar evrak teslimini şahsen yapacaklardır. İlanlar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

TCDD 25 Engelli Personel Alım İlanı

TCDD 8 Eski Hükümlü Alım İlanı

TCDD 5 Normal İşçi Alım İlanı

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 10:01

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE