TCDD Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları

TCDD yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için farklı bölgelerde olmak kaydı ile Kamu Personeli alacak. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde verilmektedir.

TCDD Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre TCDD bünyesinbdeki çalışan personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda Kamu Personeli alımı yapacak. Sözk onusu ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olup ilgili başvurular Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinden alınacaktır. Buna göre TCDD yayımladığı ilana göre sözk onusu ilanın 14 Ağustos 2018 tarihinde İŞKUr üzerinden yayımlanacağını belirtmişti.

HANGİ BÖLGELERDE ALIM YAPILACAK?

TCDD bahsettiğimiz üzere farklı alanlarda alım yapacak. Buna göre, Alifuatpaşa 121 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Basmane 311 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Kemer 312 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Menemen 331 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Bayındır 314 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Aydın 321 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Batman 553 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Afyonkarahisar A.Ç. 731 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Elazığ 541 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Palu 572 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Maden 543 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Yolçatı 542 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli, Elazığ 571 Yol Bakım Şefliğine 1 engelli olmak üzere toplamda 14 Engelli Personel Alınacak.

Eski Hükümlü olarak ise, Elazığ 541 Sinyalizasyon ve Haberleşme Bakım Şefliğine raylı sistemler sinyalizasyon bakım ve onarımcısı olarak işe alınacak 1 eski hükümlü , Afyonkarahisar A.Ç. 722 Yol Bakım Şefliğine mekanik vasıta tesis cihaz vinç operatörü olarak işe alınacak 1 eski hükümlü, Sivas Yol Mekanik Atölye Müdürlüğüne mekanik vasıta tesis cihaz vinç operatörü olarak işe alınacak 1 eski hükümlü olmak üzere toplamda 4Eski hükümlü alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TCDD adaylardan bazı nitelikler aramaktadır. Buna göre Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Eski hükümlü veya Engelli olduğunu gösteriri belge, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve yapılacak Sözlü sınavdan başarılı olmak şartları aranacaktır.

Buna göre Sözlü sınav İŞKUR tarafından teslim alınacak Nihai listeye göre adayların 17 Eylül 2018 tarihi ile 18 Eylül 2018 tarihlerinde gerekli evrakları İlgili TCDD ye teslim etmeleri gereklidir. Buna göre sözlü sınav 04 Ekim 2018 tarihinde saat 10:00 da yapılacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanını yayımlanması ile birlikte yani 04 Ağustos 2018 tarihinde başlayabilecekler. Başvurular en geç 20 gün içerisinde yani en geç 23 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. İlanlar hakkıdna detaylı bilgi almak isteyen adaylar aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantıları kullanabilirler.

Engelli Pozisyonları içni Buraya Tıklayınız.

Eski Hükümlü Pozisyonları için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 00:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Diriliş
Diriliş - 2 yıl Önce

Bu memlekette düzgün adama iş yok yani

Tc
Tc - 2 yıl Önce

Ya kardeşim eywAllah enggelilere güzellik yapıyorsunuz eski yükümlü lere de yapıyorsunuz napalim birine sıkalım bizde mi girelim kamuya

Makine Teknikeri
Makine Teknikeri - 2 yıl Önce

Meslek yüksek Okulu Mezunu Makine teknikeriyim 10 yıldır hiçbir yere alım yok
okuduğuma okuyacağıma pişman oldum..nitelikli adama iş yok

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Ya hakikaten kamuya girmek için ne yapmalıyım. 34 yaşındayım hala uğraşıyorum 12 yaşında oğlumla,geçen yine kpss sinavindaydim. Yeter yaa illAllah dedim.

Che
Che - 2 yıl Önce

Ulen gidip de hüküm mü yesek ne yapsak..?