TCDD 91 Kamu Personeli Alımı İŞKUR Üzerinde Yayımlandı ve Başvurular Başladı!

TCDD geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı resmi İnternet sitesinde yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için alım yapacağını belirtmişti. Bugün itibari ile ilan resmi olarak yayımlandı ve başvurular başladı.

TCDD 91 Kamu Personeli Alımı İŞKUR Üzerinde Yayımlandı ve Başvurular Başladı!

Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan ilana göre TCDD bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için alım yapacğaını belirtmişti. Ayrıca yayımlanan ilana göre TCDD işgücü talebinin 14 Ağustos 2918 tarihinde Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinde resmi olarak yayımlanacağını vurgulamıştı. Buna göre söz konuus olan ilan İŞKUR üzerinde yayımlandı ve adaylar ilgili ilan numaraları ile başvuru yapabilecekler.

TCDD HANGİ ALANLARDA ALIM YAPIYOR?

TCDD farklı statülerde alım yapacağını belirtti. Buna göre 14 Engelli İşçi Personel, 4 Eski Hükümlü İşçi Personel ve 73 kişi Taşımacılık alanında Makinist alacak.

Bu yönde TCDD 91 kişilik boş kadro ile, Tren Makinisti, Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı, Raylı Sistemler Sinyalizasyon Bakım ve Onarımcısı , Mekanik Vasıta Tesis Cihaz Vinç Operatörü , pozisyonlarında alım yapacak. Haberimizin devamından ilgii ilanlar içn detaylı bilgiye ulaşiabilirsiniz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adayların mutlaka başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Buna göre başvuru şartlarını taşıyan erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilecek. Buna göre adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi nitelikler aranmaktadır.

Tren Makinisti pozisyonuna başvuru yapacaklardan, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 60 puan amış olmak, Tren Makinisti Sertifikasına sahip olmak şartları aranır.

Engelli Alımı olan Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı pozisyonuna başvuru yapacak adayların en az İlköğretim ne ev fazla Ön Lisans mezunu olmaları gerekmekte ve Egelli olduğunu gösteriri belgeye sahip olmaları gerekmektedir.

Eski Hükümlü ilanına başvuru yapacak adaylardan lise belirtilen bölümlerden Lise veya dengi okul mezunu olmak ve Yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Başvuru yapacak adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi olan https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adrresine girerek ilgili İlan Numaraları ile başvuru yapabilirsiniz. Adaylara başvuru yapabilmeleri için 13 günlük bir süre verilmekte ve adaylar başvurularını en geç 27 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İLAN NUMRALARI:

İlgili ilanların ilan numaralarına ulaşmak için aşağıda paylaşacağımız bağlantı üzerinden açık iş pozisyonlarına ve ilan numaralarına ulaşabilirsiniz.

TCDD 91 Personel Alımı İlan No'lar

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 07:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Efekan
Efekan - 3 yıl Önce

Tren makinisti sertifikasını nereden alabiliyoruz?

rıfat
rıfat - 3 yıl Önce

ilanın nosu kaç acaba