TCDD 383 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor! KPSS En Az 60 Puan

TCDD bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere 12 Aralık 2017 tarihinde alım ilanını İŞKUR üzerinden yayımladı! Fakat başvurularda son günlere gelindi ve adaylar haberimizdeki bilgiler doğrultusunda başvurularını yapabilirler.

TCDD 383 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor! KPSS En Az 60 Puan

Yakşalık 10 gün önce personel alım duyurusu yayımlamıştı. Yayımlanan duyuruya göre TCDD bünyesine farklı kadrolarda 383 memur personel alımı yapacağını belirtmişti. Bu yönde TCDD alımlarını iki farklı ilan ile gerçekleştirecek. İlk yayımlanan ilanda TCDD 295 personel alacak ve diğer ilanda ise TCDD Taşımacılık 88 personel alacak. Bunun üzerine TCDD bünyesine toplamda 383 memur personel alacak ve adaylardan bu yönde bazı nitelikler aranmaktadır. Bu niteliklerin arasında mezuniyet durumu ve KPSS şartlarıda mevcuttur.

Başvuruların 12 Aralık 2017 tarihi ile başlamasının ardından artık son günlere gelindi ve adaylar başvuru şartlarına göre ve alım illerine göre başvuru yapabilecekler.

HANGİ KADROLARDA KAÇ KİŞİ ALINACAK?

TCDD toplamda 383 personel alacak olup alımlar farklı bölgelerden gerçekleşecektir. Buna göre TCDD, TCDD En az lise mezunu olmak şartı ile 295 kişi alımı yapacağını belirtti. Buna göre TCDD, TCDD 50 Mühendis, 117 Tren Teşkil işçisi, 128 Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü, kadrolarında alım yapacak.

Bir diğer ilan ile ise, TCDD Taşımacılık bünyesine 88 kişilik kadro ile alım yapacağını belirtti ve alımların farklı illerde yapılacağını açıklamıştır. Buna göre TCDD Taşımacılık Tren Teşkil İşçiliği sanat kolunda İstanbul 3, Ankara 10, Malatya 3, Elazığ 2, Afyon 2, Bilecik 2, Kocaeli 2, Zonguldak 6, Karabük 4, Kırıkkale 3, Aydın 2, İzmir 2, Denizli 2, Balıkesir 2, Kars 5, Erzurum 2, Sivas 2, Elazığ 9, Van 5, Gaziantep 3, Hatay 2, Niğde 2, Konya 2, Afyon 4, Kütahya 7 olmak üzere toplamda 88 işçi personel alınacaktır

ADAYLARDAN HANGİ NİTELİKLER ARANACAKTIR.

Yukarıdaki boş pozisyonlara başvuru yapacak adaylar öncelikle başvuru şartlarına uygun olup olmadıklarını kontrol edeceklerdir. Adaylardan en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmaları 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları ve alım yapılacak karoya göre özel eğitim şartlarını taşımaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

İlanın yayımlanmasının ardından başvurular 12 Aralık 2017 tarihinde başlamıştı. Ancak başvurularda son günlere gelindi ve adaylar başvurularını en geç 21 Aralık 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurular ise Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinden yapılacaktır.

BAŞVURULARDA İZLENECEK YOL NEDİR?

Yukarıda da bilgisini verdiğimiz üzere adaylar en geç 21 Aralık 2017 tarihine kadar İŞKUR üzerinden başvuru yapmalıdır. Peki nasıl başvuru yapılacak? Aşağıda adımlar şeklinde bunu size göstermekteyiz.

1. Adım: Öncelikle adaylar https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek İŞKUR'un başvuru sayfasını açıyorsunuz. Açılacak sayfada İşyeri Ünvanı sekmesi adı altına geliyor ve " TCDD" yazıyoruz, Gerekli görsel aşağıda bildiriyoruz.

2. Adım: Açılan Pencerede TCDD yazdıktan sonra aşağıda sağ köşedeki Ara butonuna tıklıyoruz.

3. Adım: Ara butonuna tıkladıktan sonra alım ilanları aşağıya doğru sıralanmaktadır. Burada başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için İŞKUR a üye iseniz üyeliğinize girerek başvuru yapabilirsiniz. Eğer üye değil iseniz T.C. Kimlik numarası ile üye olup başvuru yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 10:30
YORUM EKLE