TCDD 157 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nedir? Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

TCDD Taşımacılık bünyesindeki işçi personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda 157 kişilik boş kadro ile işçi personel alımı yapacağını ilan etmişti. Peki Başvuru şartları nedir? Başvurular ne zaman başlayacak?

TCDD 157 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nedir? Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

TCDD ( Devlet Demiryolları ) geçtiğimiz günlerde yeni ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre Devlet Demiryolları bünyesindeki işçi personel eksikliğini karşılamak üzere farklı bölgelere farklı pozisyonlardan toplamda 157 kişilik kadro ile 157 işçi alımı yapacak. Buna göre bazı nitelikler belirtildi. İşin Olsa ekibi olarak bizlerde sizlere detayları aktarıyoruz. İşte başvuru şartları ve detaylar aşağıdaki gibidir.

İLANIN DETAYLARI:

Devlet Demiryolları ( TCDD ) bünyesindeki eksiklik için 157 kişi alacak. Bu yönde TCDD çeşitli kollarda TCDD Taşımacılık A,Ş, Genel Müdürlüğüne alım yapılacak. Ayrıca adaylara bu yönde sözlü sınav yapılacak olup, adayların sözlü sınavdan başarılı olmaları durumunda kadro işlemleri yapılacaktır. İşe başlayan adayların Deneme süresi 4 ay olacak. Buna göre alınacak işçi personel adayları TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü iş yerlerine alınacak işçiler 4857 sayılı iş kanununa tabii olarak görev yapacaklardır.

ALIM KADROLARI VE ALIM YAPILACAK MÜDÜRLÜKLER NELERDİR?

TCDD Tren Makinisti Pozisyonuna, Elektrikçi pozisyonuna, Elektronik İşçisi Pozisyonuna ve Vinç Operatörü pozisyonuna alım yapacak. Bu bağlamda 157 kişilik kadroyu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Tren Makinisti pozisyonuna, Marmaray İşletme Müdürlüğüne 81 Araç Bakım Dairesi Başkanlığına 1 işçi alınacak. Elektrikçi Pozisyonuna Araç Bakım Dairesi Başkanlığına 14 Farklı Müdürlüğü 47 kişi alacak.

Elektronik İşçisi pozisyonunda Marmaray İşletme Müdürlüğüne 7 ve Araç Bakım Dairesi Başkanlığına 3 farklı bölgeye 11 işçi olmak üzere 18 kişi alacak. Bir diğer pozisyona göre ise Vinç operatörü pozisyonuna Marmaray İşletme Müdürlüğüne 10 işçi alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TCDD ( Devlet Demiryolları ) adaylardan bazı nitelikler aramaktadır. Buna göre adayların başvuru yapabilmeleri için, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek. Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve bu yönde tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden alınacak sağlık kurulu raporu alabilecek olmak şartları aranacak.

Özel olarak ise, Tren Makinisti pozisyonu için Tren makinisti sertifikası olmak, Elektrikçi Pozisyonu için belirtilen bölüm mezunu olmak, Vinç Operatörü için, C sınıfı, (C sınıfı ehliyetini yenileyenler için M,B1,B,C1 ve F sınıfı) ehliyete sahip olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Söz konusu ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilmiş olup başvurular henüz bağlamamıştır. Yayımlanan ilana göre TCDD İş Günü talebi Türkiye İŞ Kurumunda gönderilmiş ve İş Gücü Talebi 15 Kasım 2018 tarihinde İŞKUR da yayımlanacak ve adaylar başvurularına başlayabilecekler. Buna göre başvurular www.iskur.gov.tr adresi üzerinden en geç 10 gün içerisinde yapılması gerekmektedir.

Sonrasında ise İŞKUr tarafından iletilecek Nihai liste TCDD ye İŞKUR tarafından verilecek olup, Sözlü sınava katılmak isteyen adaylar 10 Aralık 2018 tarihi ile 14 Aralık 2018 tarihleri arasında 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak ve Devlet personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Yayımlanacak diğer ilanlardan haberdar olmak için İşin olsayı Mobil Uygulaması ve facebook durupları üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 2 yıl Önce

Merhabalar ben önlisans otomotiv teknolojisi programından mezunum 2016 kpssden 71.55 puan aldım bu ilana başvura biliyor muyum ?

Hhh
Hhh - 2 yıl Önce

Evet