Tarım bakanlığı OGM 1146 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Tarım Bakanlığına bağlı olan orman genel Müdürlüğü 1146 personel alımı başvuruları bitti. Yoğun ilgi alan ilan için sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Tarım bakanlığı OGM 1146 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımına ilişikin ilan geçtiğimiz ay sonunda yayımlamıştı. Başvuruları Eylül ayında başlayıp eylül ayında son bulmuş olan 1146 personel alımı oldukça yoğun ilgi gördü ve adaylar şimdi başvuru sonuçlarını merak ediyorlar. 

HANGİ KADROLAR İÇİN BAŞVURU ALINMIŞTI?

Orman Genel Müdürlüğü farklı pozisyonlarda olmak üzere 1146 kişilik kadro için ilan yayımlamıştı. Bu kapsamda 1146 kişilik kadro ile, Mühendis, Tam Zamanlı Avukat, Biyolog, Laborant, Tekniker, Büro personeli ve Destek personeli Şoför kadroları için alım yapıldı. Başvurular türkiye geneli farklı bölgelerden alındı.

DEĞERLENDİRMELER NASIL YAPILACAK?

Orman Genel Müdürlüğü başvuru için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arıyordu. Bu kapsamda lise mezunlarından KPSSP94, Ön Lisans mezunlarından KPSSP93 ve Lisans mezunlarından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı vardı. Bu yönde adayların 2018 yılı KPSS puan durumları ele alınmak sureti ile puanı en yüksek olan adaylardan başlanmak üzere en düşüğüne kadar sıralanarak yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Belirlenen sürenin bitimine kadar müracaat eden ve şartları taşıyanlardan sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar ile ilanda belirtilen her pozisyon sayısı kadar yedek aday belirlenecektir.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tarım Bakanlığı OGM personel alımında Adaylar yerleştirme sonuçlarını 03.10.2019 tarihine kadar //isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir. Bunun dışında adaylara herhangi bir posta yolu ile tebligat yapılmayacaktır.

Orman genel Müdülüğünün hala personel alımı devam eden pozisyonlarıda yer alıyor. Bu kapsamda 2700 orman muhafaza memuru alımı ve 1150 Orman mühendisi alımı için başvuru süresi devam ediyor.

SONUÇLARI BEKLEYEN DİĞER ADAYLAR BURADA

Ayrıca başvuru sonuçları açıklandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirmeyi unutmayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer polat
Ömer polat - 2 yıl Önce

Muhasebeden başvuru yaptım büro personeli olarak. Bu işi bilen biris yok mu sözleşmeli ama ilerde sorun olur mu durduk yere işten çıkarma falan bide maaşları ne oluyor keşke birisi görselde cevaplasa hepinize başarılar

Glsm
Glsm @Ömer polat - 2 yıl Önce

Hangi illere başvuru yaptiginizi ogrenebilirmiyim.bnde muhasebeden başvurdum .maaşları 2500 ile 2700 arası çok bişey beklemeyin

R arslan
R arslan @Ömer polat - 2 yıl Önce

Sisteme giriş yaptığınızda başvuru ekranı mi çıktı sizede

Mahmut
Mahmut - 2 yıl Önce

Ben sonuca ulasamiyorum yardim edebilir misiniz nasil girdiniz sisteme

Nehir Akçam
Nehir Akçam - 2 yıl Önce

Ben denildigigibi yapıyorum ama sadece başvuru ekranı çıkıyor nasıl öğreneceğim

Ekin
Ekin - 2 yıl Önce

Sonuclar aciklandi mi ki aciklandigina dair bir haber yok hala

Ekin
Ekin - 2 yıl Önce

Sonuclar aciklandi mi ki oyle bir haber yok hala

Ekin
Ekin - 2 yıl Önce

Aciklandigina dair bi bilgi yok ki yarin son gun sanirim hala aciklanmadi