Tarım Bakanlığı KPSS 50 Puan İle 1341 Mühendis Alımı Yapıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliği için alım duyurusu yayımladı. Farklı mühendislik dallarında toplamda 1341 Sözleşmeli Mühendis alacak.

Tarım Bakanlığı KPSS 50 Puan İle 1341 Mühendis Alımı Yapıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptığı duyurusu ile bünyesine çok sayıda personel alımı yapacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taşra teşkilatındaki ihtiyaş duyduğu il ve ilçelere istihdam etmek üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesine göre bünyesine 1341 mühendis alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvuru yapabilmeleri için ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.

MÜHENDİS ALIM KADROLARI NELERDİR:

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı alım yapacak olduğu 1341 kişilik boş Mühendis kadrosu ile 874 Ziraat Mühendisi, 328 Gıda Mühendisi, 96 Su Ürünleri Mühendisi, 10 balıkçı Teknolojisi Mühendisi ve 33 Harita Mühendisi olmak üzere toplamda 1341 sözleşmeli mühendis alacak.

Adaylar Tercih işlemlerine 23 Haziran 2017 tarihinde başlayacak ve tercih işlemleri 04 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecektir. Bu nedenle Kamu Personeli Seçme Sınavı 2017/6 tercih kılavuzuna sadece lisans düzeyinde tercih yapılabilecek. Kılavuzda sadece Sözleşmeli lisans mezunu adaylar için kadrolar bulunmaktadır.

Tercih Kılavuzu 22 Haziran 2017 tarihinde ÖSYM nin resmi internet sayfasında duyurulacak olup, adayların tercih yapabilmeleri için 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans düzeyinde KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN ARANAN NİTELİKLER:

Tercih işleminde bulunacak olan adaylar, KPSS puan durumu dışında, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki ve aynı kanunun A bendindeki 1,4,5,6,7 ve 8. madellerindeki belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adaylar, Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

Bunu dışında adaylardan, Mühendis pozisyonlarına atanacak şartları haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı ve hangi şartları taşıması gerektiği pozisyonların karşısında yer almaktadır. Sağlık bakımından Mühendis ve Veteriner Hekim olarak çalışmasına engel hali bulunmamak şartları aranır. Daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur AKBULUT
Uğur AKBULUT - 3 yıl Önce

gıda mühendisi alımı neden çok az oluyor zaten ziraat mühendisi dolu veteriner zaten dolu İl Müdürleri ziraat mühendisi ve veteriner hekimi oldukları için hep kendi meslektaşlarını eksik göteriyorlar gıda şubesinde gıda mühendislerinin çalışması gerekiyor bakın hepsi ziraat veya veteriner hekim onları kpss puanı 60-70 bizim kpss puanımız 90-95 bu nasıl adalet sayın bakanımız alın 3000 gıda mühendisi gıda mühendisliği okulların kapanmasınıda kurtarırsınız.