Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Yüksek Maaşlı Personel Alacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan resmi bildiri ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımının başladığı duyuruldu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Yüksek Maaşlı Personel Alacak
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü her sene personel alımı yapmaya devam etmektedir. Genel olarak personel alımlarında adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından aldıkları puanlarda dikkate alınmakta ve alınacak olan personeller ilk seneden yüksek maaş ile çalışmaya başlamaktadır. Verilen maaş dolgun olduğu için başvurular beklendiğinde daha çok olmakta ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü başvuruların çok olması sebebi ile seçimlerini daha dikkatli ve eleyici bir şekilde yapmaktadır. Verilen iş ilanları genel olarak T.C. Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulmakta olup yeni yayınlanan bildiri ile personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Hani Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yayınladığı bildiri ile personel alımı yapacağını duyurdu peki hangi kadrolar için alım yapılacak. 

Kontrol Pilotu, Hava Trafik Kontrolörü, Uçuş Tabibi ve Mühendis

Yukarıda belirtilmiş olan kadroların tamamına gerekli niteliklere ve vasıflara sahip adaylar alınacak olup adaylar 6 bin lira ile 8 bin lira arasında maaş alacak. Her pozisyon için belirtilmiş nitelikler farklı olmakla beraber Mühendis olmak isteyen adayın KPSS sınav sonucunu çıkartması, Kontrol Pilotunun uçuş defterini sunması, Hava Trafik Kontrolorü'nün ingilizceyi bildiğini belgelemesi ve Uçuş Tabibi'nin hava-uzay hekimliğini belgelemesi gerekmektedir. Başvurular aşağıdaki link üzerinden yapılacak

//web.shgm.gov.tr/tr/preview/5151-4b-hizmet-sozlesmeli-personel-is-basvuru-formu

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE