Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Personel Alımı!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne farklı kadrolarda personel alımı yapılacak. havacılık sektöründe personel ihtiyacının giderilmesi için bir çok kadrodaki personel istihdamı devam ediyor. SHGM'e hangi kadrolarda alım yapılacak?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Personel Alımı!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü personel alımı

Sicil havacılık sektöründeki farklı kadrolarda personel ihtiyacının giderilmesi için SHGM tarafından açıklanan personel alım detaylarını aktarıyoruz.

Tecrübeli yada tecrübesiz yetiştirilmek üzere pilot alımları, havacılık uzmanı alımları mühendis, hava aracı teknisyenleri, hava trafik kontrolörü, uçuş doktorları kadrolarındaki mesleklerdeki idari kadro personeli kadrosunun güçlendirilmesi için adaylara verilecek gerekli eğitimler sonrasında kadrolarda istihdam sağlanacak.

SİVİL HAVACILIK PERSONEL ALIMI;

657 sayılı Devlet memurları kanunda belirtilen genel şartları taşıyan ve 5431 sayılı teşkilat kanununda belirtilenler çerçevesinde istihdam yapılacak olan adayların KPSS sınavlarından başarılı olmaları ile genel müdürlük tarafından uygulanacak yazılı veya sözlü sınav sonuçlarında başarılı olmaları, başvuru yapan adaylar arasından 3 katı kadar aday arasında girmeleri İdari memuru kadrolarında kamu personeli seçme sınavı puanına göre merkezi alımlara göre atamalar yapılacak.

Başvurular web.shgm.gov.tr adresi üzerinden alınacak adayların başvurdukları pozisyonlarda ihtiyaç duyulması halinde gerekli dönüş sağlanacak.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER