Şehir Hastanelerine 12 Bin Personel Alımı Açıklaması Geldi! Hangi Kadrolarda Alımlar Yapılacak?

Şehir Hastaneleri açılışına katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şehir Hastanelerin açılmasıyla farklı kadrolarda 12 bin personel alımı yapılacağını belirtti.

Şehir Hastanelerine 12 Bin Personel Alımı Açıklaması Geldi! Hangi Kadrolarda Alımlar Yapılacak?

Ankara ilinde Şehir Hastanesi açılışı gerçekleşti. Başkentte bulunan 8 hastanenin taşınma işlemleri devam ediyor. Türkiye genelinde bir çok ilde faaliyete başlayan hastaneler hasta kabulüne başlayarak, yeni binalarda hastalara hizmet vermeyi sürdürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca iş arayan adayları sevindirecek bir açıklama geldi.

ŞEHİR HASTANESİ PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI;

Ankara Bilkent Şehir Hastaneleri açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Koca, bu hastanelerde toplamda 12 bin personel istihdamı yapılacağını belirtti. Bu alımlardan 7 bin kişi sağlık personeli olacak. Hangi kadrolarda alım yapılacağına ilişkin henüz bir açıklama bulunmuyor. Başkentte açılışı gerçekleşen şehir hastanesinde 259 polikinlik ile günde 40 bin kişi polikinliklerde tedavi görecek. Hastanenin temizlik personeli, bilgi işlem personeli, hasta kabul Kayıt görevlisi hemşire, sağlık teknisyeni, Acil Tıp Teknisyeni, Fizyoterapist, memur, şoför gibi kadrolarda personel ihtiyacının zamanla karşılanması bekleniyor. Şuanda 1500 personel çalışacağı açıklandı. Alımların İŞKUR üzerinden yapılması bekleniyor. Bakan Koca yaptığı açıklamalarda 12 bin personel istihdamı için henüz ilanlar açıklanmadı. şehir hastanesi iş başvurusu  ve gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE