Sağlık Bakanlığı İŞKUR ile Sınavsız 5298 Personel Alımı! Özel Şartlar ve Kadro Dağılımı

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı statülerde 5 bin 298 kişilik boşluk ile personel alımı için ilan yayımladı. Başvuru şartları ve başvuru detayları haberimizde yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı İŞKUR ile Sınavsız 5298 Personel Alımı! Özel Şartlar ve Kadro Dağılımı

Sağlık Bakanlığı yeni bir ilan yayımladı. Söz konusu ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından tarafından yayımlandı. Ancak ilanda da belirtildiği üzere başvuru işlemleri Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacaktır. Bu haberimizde sizlere Sağlık Bakanlığı işçi personel alım ilanı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

İLANIN DETAYLARI ve KADRO DAĞILIMI

Sağlık Bakanlığı yayımladığı ilana göre, Merkez ve Taşra teşkilatında bulunan Birimlerinde görevledirmek üzere sürekli olarak işçi alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı 4857 Sayılı İş kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden kura yöntemi ile 5 bin 298 sürekli işçi alımı yapılacak. Söz konusu 5298 personel alımı kadro dağılımı 3 bin 591 Sürekli İşçilere, 431 Engelli İşçilere ve 1276 Eski Hükümlü işçilere dağıtıldı. 

Söz konusu ilanda da belirtildiği üzere başvuru sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar sürekli işçi olarak istihdam edilecektir. Adayların ücretleri merkez yönetim bütçesinden ödenecektir. Ayrıca adaylar ilan edilen kadrolardan bir iş yerine ve bir meslek koluna başvuru yapabileceklerdir. İŞKUR tarafından Bakanlığa bildirilen listeye göre Sağlık Bakanlığı tarafından Noter huzurdunda kura çekimi yapılacaktır. Kuraya girmeye hak kazana adayların listesi Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü www.yhgm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sağlık Bakanlığı 5 bin 298 işçi personel alım ilanı için adaylardna bazı özel şarlar aramaktadır. Adayların bu nitelikleri taşımaları durumunda başvuruları kabul edilir ve kura çekimine katımaya hak kazanacaklardır. AŞağıdan ilgili pozisyonlar için özel niteliklere ulaşabilirsiniz.

Sürekli İşçi Alımı İçin Özel Şartlar:

Sürekli işçi pozisyonuna başvuru yapacak adaylar, Engelli, eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar hakkındaki ilgili mevzuat hükümleri ile 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde belirtilen A bendindeki 1, 4, 5, 6, 7 ve 8 inci maddelerindeki nitelikleri taşımak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, En az ilköğretim mezunu olmak, Belirtilen meslekler için belirtilen okullardan mezun olmuş olmak şartları aranır.

Engelli Pozisyonuna başvuru yapacak adaylardan, . Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekmektedir.

Eski Hükümlü ve Terörle Mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylardan da ilgili belgeler istenmektedir. Buna göre  Eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir. Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar ise, terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden yapmak zorundadırlar. Buna göre başvurular 04 Eylül 2018 tarihine başlayacak olup en geç 13 Eylül 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru tarhine kadar Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Aşağıdaki bağlantı sayesinde İŞKUR sayfasından ilan yayımlandığında ulaşabilirsiniz.

İlan hakkında gelişmelerden her daim haberdar olabilmek için Mobil Uygulamamızı indirebilirsiniz.İşin Olsa Mobil Uygulaması için Buraya Tıklayınız.

Başvuru Adresi : https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 09:55

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Figen BASAK
Figen BASAK - 2 yıl Önce

Hangi illerde alım yapılıyor

Memduh Baştürk
Memduh Baştürk - 2 yıl Önce

Herşey sağlık için

Serkant
Serkant - 2 yıl Önce

Hangi illerde alınıyor nereye baş vuru yapacağız

Sema ynkn
Sema ynkn - 2 yıl Önce

Hangi illere alim olacak q

Dondu arabaci
Dondu arabaci - 2 yıl Önce

Engeli memur

Dondu arabaci
Dondu arabaci - 2 yıl Önce

Engeli isciler

Dondu arabaci
Dondu arabaci - 2 yıl Önce

Engeli iscilersaglik bakanligi

murat
murat - 2 yıl Önce

Askerlik raporum var