Sağlık Bakanlığı 3 Bin 890 Personel Alımı Başladı! Son Başvurular 09 Mart 2017

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu alım duyurusu yayımlamıştı. Yapılan duyuruya göre alımlar başladı ve son başvurular 09 Mart 2017 tarihinde sona erecek.

Sağlık Bakanlığı 3 Bin 890 Personel Alımı Başladı! Son Başvurular 09 Mart 2017
Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde personel alım duyurusu yayaımlamıştı. Yapılan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu toplamda 3 bin 890 personel alımı yapacak. Adaylar en az lise mezunu olmak zorundadır. 

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu alım yapacağı 3 bin 890 kişilik kadro için alımlarını başlattı. Yapılan duyuruda Sağlık Bakanlığı başvuruların  2 Mart 2017 tarihinde başlayacağını ve 09 Mart 2017 tarihinde sona ereceğini belirtmişti. Alımlar ÖSYM aracılığı ile 2017/3 Tercih Kılavuzunda yapılacak. Başvuruda bulunacak adaylar en az lise mezunu olmak şartı ile Önlisans ve Lisans mezunları başvuru yapabilecek. 

KADRO DAĞILIMLARI;

Yukarıdada bilgisini verdiğimiz üzere alımlar Lise, Önlisans ve Lisans mezunları için geçerli olacak olup, Lise Mezunu 401 personel, Önlisans mezunu 1207 ve Lisans Mezunu, 2 bin 282 memur personel alınacak. Aşağıdaki tablo sayesinde tüm detaylara ulaşacaksınız. Kadro dağılımları ise, Çocuk Gelişimi, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, Perfüzyonist, Sağlık Teknikeri, Sağlık Teknisyeni ve Sosyal Çalışmacı şeklindedir. 
Kadro Lisans Önlisans Ortaöğretim
ÇOCUK GELİŞİMCİSİ 10
EBE 88 14
FİZYOTERAPİST 54
HEMŞİRE 2.075 325
PERFÜZYONİST 15
SAĞLIK TEKNİKERİ (İLK VE ACİL YARDIM) 1207
SAĞLIK TEKNİSYENİ (İLK VE ACİL YARDIM) 62
SOSYAL ÇALIŞMACI 40

Yukarıdaki boş kadrolara başvuru yapacak adaylar en geç 09 Mart 2017 tarihine kadar müracatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suna demir
Suna demir - 4 yıl Önce

Hemsire lise mevzunu alim oluyor hemsire on lisans mevzunu alim oluyor peki onlisans cocuk gelisimi neden alinmiyor bizlerde okuduk lutfen bizlerinde hastane atamasini yapin bizlerde okulda ilk ve yardim gorduk cocuk gelisim butun dersleri 2yila sigdirilmis bir sekilde daha fazladan dersler gorduk ve aldik lutfen biri bizleride gorsun ve duysun artik issiziz caresiziz ve yarinlarada bu sekilde umutsuzuz

Anestezi Ela
Anestezi Ela - 4 yıl Önce

Ortaöğretim mezunu bi hemşire var zaten .anestezi teknisyeni alımları bekliyoruz .