Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı 2. Dönem Atama Kurası İlanı Yayımlandı!

Sağlık Bakanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre 2017 yılı 2. Dönem ilk defa ve yeniden Atamam Kurası ilanı ile atama yapacak. Son başvurular 12 Nisan 2017!

Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı 2. Dönem Atama Kurası İlanı Yayımlandı!
Sağlık Bakanlığı 03 Nisan 2017 tarihli atama kurası ilanı duyurusu yaptı. Yapılan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı 2017 yılı 2. Dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ise, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama yerleştirme işlemi yapacak. Yerleştirme işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından online ortamda kura ile yapılacaktır.  Kuraya başvuru yapacak adaylar aşağıdaki şartları mutlaka taşımaları gerekmektedir. 

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Sağlık Bakanlığı atama kurası ile atamasını yapacağı pozisyonlar için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Bakanlık ve bağlı kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri, İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 5371 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler, Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş olmak, En geç 12 Nisan 2017 Çarşamba günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler, Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar, başvurularını gerçekleştirebilirler. 

BAŞVURULAR:

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı 2. dönem atama kurası ilanına başvuruda bulunacak adaylar, 04 Nisan 2017 tarihi ile 12 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Noter tarafından çekilecek kura 05 mayıs 2017 tarihinde çekilecektir. Yeri ve saati www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 3 yıl Önce

Bir sonraki kura ne zaman acaba

Turan
Turan - 3 yıl Önce

Bir sonraki kura ne zaman acaba