Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamasında kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 12 bin personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Yapacak
Sağlık Bakanlığının yılın ikinci yarısında kaç bin personel alıp almayacağı konusunda duyurular beklenmekte fakat konu hakkında her hangi bir açıklama yapılmamaktaydı. Sonunda beklenen açıklama Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından kamuoyuna duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanı Recep Akdağ kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 12 bin personel alımı yapılacak.

Daha Fazla Personel İstiyoruz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Sağlık Bakanlığı bünyesinden toplam 6 bin personelin görevden uzaklaştırıldığını belirterek birkaç hafta daha soruşturmaların devam edeceği ve yakın bir tarih ile soruşturmaların tamamen bitmiş olacağını duyurdu. Şuana kadar 12 bin kişilik boş kadro tespit ettiklerini açıklayan Recep Akdağ bu rakamın ilerleyen günlerde operasyonların ve soruşturmaların bitmesi ile daha da artabileceği konusunda bazı mesajlar verdi.

Daha fazla personel alımı yapmak istediklerini ve bu personellerin yerleşeceği kadroları tespit ettiklerini söyleyen Bakan Recep Akdağ şuan için 12 bin kişilik alım yapılmasının uygun olduğunu belirterek alınacak olan personellerin Sağlık Bakanlığı bünyesinde 4B sözleşmeli statüsünde istihdam edeceklerini duyurdu. Bu konu hakkında ilerleyen günlerde yeni bir yazılı ya da sözlü açıklamanın yapılması beklenmekte olup yurt genelinde yapılan FETÖ/PDY operasyonların tamamlanması ile sayıların net olarak belirtileceği tahmin edilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

sağlık yönetimi bölümünden 300 kadro istiyoruz artık bizi de görünnnnn

ALI
ALI - 5 yıl Önce

NE ZAMAN ALINACAK

arda
arda - 5 yıl Önce

sağlık yönetimine de kadro verilsin

arda
arda - 5 yıl Önce

sağlık yönetiminde 300 kadro verilsinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Ayhan alkan
Ayhan alkan - 5 yıl Önce

Sayın bakanım işşizlik iş bulamıyorum lutfen yardımcı olun erzurum dan ANKARAYA geldim lutfen yardım edin

Furkan
Furkan - 5 yıl Önce

Yapilacak alimlar sade saglik uzerindenmi yoksa farkli branslar uzerinden alimda yapilacakmi bilgisi olan varsa paylasabilirmi

leyla
leyla - 5 yıl Önce

Tıbbi Laboratuvar bölümünü 5 yıl önce bitirdim suan 83,400 puanın var ama atanamadim en kisa zamanda kadro bekliyoruz

GÜLHAN ŞAHİNÜÇER
GÜLHAN ŞAHİNÜÇER - 5 yıl Önce

Bakanım eczane hizmetleri bölümünü de unutmayın lütfen BİZİM BÖLÜMDEN ÇOK AZ ALIM OLUYOR HASTANE ECZANELERİNDE HEMŞİRELER ÇALISIYOR LÜTFEN BİZİ DE UNUTMAYIN..