Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığına bağlı kamu hastanelerinde istihdam etmek üzere toplam 10 bin personel alımı yapacak.

Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Yapacak
Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere her sene binlerce personel alımı yapmaktadır. Alınan bu personeller genel olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılmakta olup yıl içerisinde tespit edilen boş kontenjanların doldurulması için sözleşmeli ya da daimi statüsünde çalışmak üzere personel alımı yapılmaktadır. Ortaya atılan bir iddiaya göre Sağlık Bakanlığına bağlı kamu hastanelerinde istihdam etmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlara bakılmaksızın toplam 10 bin personel alımı yapılacak.

Hangi Şehirlere Alım Yapılacak

Sağlık Bakanlığına bağlı kamu hastanelerinde istihdam etmek üzere toplam 10 bin personel alımı yapılacak. Peki bu kişiler hangi şehirlerde çalışacak.

Ankara Bilkent ve Etlik,Yozgat,Elazığ,Adana , Gaziantep, Konya, Manisa,İstanbul Başakşehir, Isparta, Kocaeli, İzmir Bayraklı, Bursa, Kayseri ve Mersin

Yukarıda adı geçen il ve ilçelerin tamamı için alım yapılacak. Bu il ve ilçelerde yapımı biten ya da yapımı devam eden binlerce kişilik kapasiteli önemli şehir hastaneleri olacak. Bu şehir hastanelerinin göreve başlaması ve eksiklik olmadan faaliyete geçebilmesi için Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlara bakılmaksızın binlerce personel alımı yapılacak. Şuan için konu hakkında net detaylar yok ancak yakın zamanda Sağlık Bakanlığında da açıklama yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MAHMUT  GEYLANİ
MAHMUT GEYLANİ - 5 yıl Önce

Bizim işimiz yok imam hatip lisesi torpiciler birakmiyor ekmek yelim

İbrahim Korkmaz
İbrahim Korkmaz @MAHMUT GEYLANİ - 5 yıl Önce

Sen okul nedir bilmezken ben o sevmediğin İmam Hatip'e kışın ayazında sabah 6'da yola çıkar, akşam 8'de eve dönerdim. neden mi çünkü ayakkabı boyayıp ev geçindirirken yol parası ayıramazdım kendime. Sen karı kız peşinde koşarken ben sokak lambası ışığında gecemi gündüzüme katıp üniversite sınavlarına çalışıyordum. sen bi tarafını serip kahve köşelerinde pineklerken ben gündüzleri çalışıp, geceleri okuyordum. şimdi çalıştığım yerde işe girebilmek için insan üstü çaba sarf etmiştim. çok şükür yaradana şimdi hak ettiğimi düşündüğüm işte çalışıyorum. tabi yobaz olduğun için bunları duymak işine gelmez. millete iftira edeceğine git bir işin ucundan tut.

boss
boss @MAHMUT GEYLANİ - 5 yıl Önce

Ben de ihl mezunuyum ben de hak yemedim. aynı şekilde atanamadım. torpil için ihl mezunu sağcı solcu olmana gerek yok. kul hakkından haberin varsa o işe bulaşmazsın.

EMRE
EMRE @MAHMUT GEYLANİ - 5 yıl Önce

Ben İmam Hatip Lisesi mezunuyum.Bu güne kadar hak yemedik çok şükür.Düşük puan aldık atanamadık.Genelleme yapmayın lütfen.İnşAllah hakkınızda hayırlısı ne ise o olur.

Bahar
Bahar - 5 yıl Önce

Bu kadrolar hazir gençler boşuna yorulmayin 2 ay once cv topladilar

İbrahim arık
İbrahim arık - 5 yıl Önce

2 yıllık önlisans mezunuyum lütfen beni de alırsanız sevinirim

TANER
TANER @İbrahim arık - 5 yıl Önce

İBRAHİM kardeşim. tarikatçı değilsen, imamhatipçi değilsen, akplı değilsen zor alırlar işe. ne acı ranta döndü herşey

Fadime akbork
Fadime akbork - 5 yıl Önce

Sizinle çalışmak isterim adana da oturuyorum Sekreterlik ve bilgisayar sertifikaları var 26 yasindayim

UĞUR DEMİR
UĞUR DEMİR - 5 yıl Önce

İyi çalışmalar.
Adım Uğur DEMİR. 09/08/1992 Kahramanmaraş doğumluyum. Şuanda personel alımı varmı hastanelerimizde acaba. Yeni açılan Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Mücahitler Ek Binasında personel alımı var mı acaba.
2 yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tokat/Turhal mezunuyum.
Açıktan Kamu Yönetimi 4. sınıftayım.
Klavye de yazı konusunda çok hızlı ve seriyim.
Hastaneler ile alakalı bir çok eğitim belgelerim mevcuttur.
Örneğin; Etkili İletişim Teknikleri, Bilgisayar İşletmenliği, ISO 9001- 2001 belgem vb. gibi daha bir çok belgelerim mevcuttur.
Yeni evliyim.
3 Yıllık özel hastanede çalıştım hastane ile alakalı her türlü bilgiye sahibim.
TEL : 0506 314 55 70
Eğer açık varsa danışmanlık, sekreterlik gibi fark etmez çalışırım.
Eğer dikkate alıp tekrar dönüş yaparsanız bana konu ile alakalı çok memnun kalacağım. Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım. İyi çalışmalar. UĞUR DEMİR.

Sinem Çıplakoğlu
Sinem Çıplakoğlu - 5 yıl Önce

Büro yönetim ve sekreterlik 2 yıllık önlisans mezunuyum.mersin tarsusda oturuyorum 29 yaşindayim çalismaya ihtiyacim var

Serdar turan
Serdar turan - 5 yıl Önce

1979 doğumluyum.mersinde oturuyorum..lise mezunuyum..KPSS 2014 girdim..5438541305

prof
prof @Serdar turan - 5 yıl Önce

malsın, çekliebilirsin...

Besime ozek
Besime ozek - 5 yıl Önce

Orta ogretim mezunuyum