PTT Önlisans Mezunu 637 Dağıtıcı Alıyor! Kimler Başvuru Yapabilir

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi YÖK EK-3 bölümlerinden önlisans mezunu 637 dağıtıcı personeli alıyor. Kimler başvuru yapabilir.

PTT Önlisans Mezunu 637 Dağıtıcı Alıyor! Kimler Başvuru Yapabilir
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından duyurulan ilan ile Yükseköğretim Kurulu EK-3 bölümlerinden önlisans mezunu toplam 637 kişilik dağıtıcı kadrosu için personel alımı yapacağı kamuoyuna insan kaynakları bölümü aracılığı ile duyuruldu.

Adaylar PTT dağıtıcı alımına 18 Nisan 2017 tarihinden beri başvurularını yapmaya devam ediyor ve müracaatlar 23 Nisan 2017 tarihinde sona erecektir. Adayların bu tarihten önce başvuru yapması gerekmektedir. Peki dağıtıcı alımı için adayların sahip olması gerektiği nitelikler ve mezun olması gerektiği bölümler hangileridir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
- 18 ile 35 yaş arasındao olmak
- Kamu haklarından yasaklı olmamak
- ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)
3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
Yukarıda belirtilmiş olan şartlar PTT tarafından aranmakta olup adayların bu şartlara sahip olması gerekmektedir.
Yukarıda ki şartlar PTT dağıtıcı alımına başvuru yapacak olan adaylardan aranmaktadır.

YÖK EK-3 MEZUN BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ
DAĞITICI MAAŞLARI VE MESAİ SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURULAR

PTT'nin 637 dağıtıcı pozisyonu personel alımına başvuru yapacak olan adayların yukarıda ki linkte verilmiş olan YÖK EK-3 bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Başvurular 23 Nisan 2017 tarihine kadar PTT İnsan Kaynakları sitesinden yapılacaktır.

ALIM İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE