PTT KPSS'siz Personel Alımı Hangi Kadrolarda Olacak! Son Gelişmeler

PTT Posta, Telefon, Telgraf A.Ş. kpss şartı olmadan personel alımı ilanı bekleniyor. Adaylar Toplamda 55 bin olan alımlar için 5 bin kişilik farklı kadrolardaki ilanın açıklanacağı tarihi merak ederken, hangi kadrolarda alım yapılabilir? İşte gelişmeler

PTT KPSS'siz Personel Alımı Hangi Kadrolarda Olacak! Son Gelişmeler

KPSS şartı olmadan personel alım ilanı açıklanması beklenen PTT hangi kadrolarda alımlar yapacak?

PTT (Posta Telefon Telgraf A.Ş.) 2023 yılına kadar 55 bin personel alımı yapacak. Kpss şartı olmadan personel alımı ilanında alımlar için yeni gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz. 5 bin kişilik farklı kadrolardaki ilanın açıklanacağı tarihi henüz belli değil. 2018 yılında 5 bin personel alımı ilanı yapıldı ve adaylar sonuçların açıklanmasının ardından 1 yıl süre içerisinde göreve çağırılacaklar. Diğer yandan PTT idare kurulu raporu açıklandı ve raporda kurumun perosnel alım stratejisine yönelik olarak bazı sorulara cevap verildi. Bu sorulardan bir tanesi personel ücretlerine skala düzenlemesine ilişkin oldu. yüzde 5 oranında skala düzenlemesi yapılması için PTT'nin kamuda emsal ücret uygulamasına alındığı belirtilerek talebin değerlendirileceği açıklandı. Ayrıca dağıtıcı, gişe görevlisi, postacı, tekniker gibi idari sözleşmeli kadrolar ki personellerin ücret artışı yapılması için talebin değerlendirileceği belirtildi.

5 BİN PERSONEL ALIMI HANGİ KADROLARDA OLACAK?

PTT 55 bin personel alım ilanlarında yeni beklenen 5 bin kişilik personel alımları için de yeni gelişmeler bulunuyor. PTT 2018 yılında yapılan sınavda boş kalan kontenjanlar için yeni alımlar yapacak. Kadrolarda gişe görevlisi, dağıtıcı, postacı, tekniker, uzman, avukat gibi kadrolarda alımlar yapılması bekleniyor. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa mobil uygulaması ve sosyal medya siteleri üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

Sosyal medya hesapları;

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Mobil uygulamalarımız;

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Semra
Semra - 2 yıl Önce

Çocuk gelişimi okuyorum üniversite öğrencisi yim işe ihtiyacım var iş arıyorum

Alier
Alier - 2 yıl Önce

İs arıyorum

RAMAZAN AÇIKGÖZ
RAMAZAN AÇIKGÖZ - 2 yıl Önce

Daha önce ayedaş ta çalıştım şuan işsizim

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Ptt alimlarda yas sarti kalksin

Adem tuyan
Adem tuyan - 2 yıl Önce

Ptt a.ş sirketinde çalistim ve simdide çalışmak istiyorum

Mithat
Mithat - 2 yıl Önce

Yaş şartı 45 olsun yaş şartından dolayı kamu ve ozel sektöre başvuru yapamıyoruz.yas şartı 45 olsun.

mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

Merhaba.Daha önce Bahçeli evler Merkez Postanesi 3 yıl dağıtıcı olarak çalıştım.Başak şehir postanesi dağıtıcı olarak 2 yıl çalıştım.Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksek okulu okudum.2 ay oldu askerden yeni geldim.Acil iş aramaktayım.