PTT KPSS En Az 60 Puan İle 2 Bin 500 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

PTT geçtiğimiz hafta yapmış olduğu alım duyurusu ile bünyesine 2 bin 500 personel alımı gerçekleştiriyor. Hala başvuru yapmamış olan adaylar ilanın detaylarına göre başvurularını gerçekleştirebilirler. İşte detaylar.

PTT KPSS En Az 60 Puan İle 2 Bin 500 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Bir çok kişinin büyük merakla beklediği PTT personel alım ilanı bakanın açıklamasının ardından 15 Ağustos 2017 tarihinde yayımlandı. Adaylar başvurularına yayımlandığ gün başlamıştı. Ancak başvurular sona ermektedir. PTT bünyesine farklı pozisyonlarda toplamda 2 bin 500 kişilik kadro ile personel alacak. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde başvurularını gerçekleştirebilirler. Buna göre adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ( PTT ) alım yapacak olduğu kadrolar için adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir ceza hükümlülüğü bulunmamak, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, herhangi bir başka kuruluşa karşı mecburi hizmet borcu olmamak, daha önce görev ypılan kurum veya kuruluştan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak şartları aranmaktadır. Bunlar dışında aşağıdaki kadroya göre özel şartların taşınması gerekmektedir.

HANGİ KADROLARDA KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ( PTT ) yayımladığı duyuruya göre bünyesine Dağıtıcı ve Gişe ve Büro Görevlisi alımı yapacak. Toplamda 2 bin 500 kişi alınacak olup bu kdro sayısının dağılımı ise, 829 kişilik kadro Dağıtıcı Pozisyonuna ve 1671 kişilik kadro ile Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonuna dağıtılmıştır.

KPSS EN AZ 60 PUAN ŞARTI VAR!

PTT alım yapacak olduğu kadrolar için adaylardan KPSS şartı arıyor. Adayarın en çok merak ettiği şartlardan birisidir. Ancak üzülmeyin. PTT en az 60 puan ile alım yapacak. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi yayımladığı ilana göre adaylardan, 2016 yılında ÖYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak, Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonu için Lisans Mezunu eğitim seviyesinde KPSSP3 Puan türünden en az 70 puan almış olmak ve, Dağıtıcı pozisyonu için Önlisans Mezunu eğitim seviyesinde KPSSP93 puan türünden KPSS en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR:

Dağıtıcı İçin Özel Şartlar: PTT Dağıtıcı kadrosuna başvuru yapacak adaylardan yukarıdaki niteliklerle birlikte, iki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya YÖK tarafından kabul edilmiş olan Yurtdışı okullarından mezun olmuş olmak, Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, her türlü iklim şartlarından görevini yapmasına mani olacak durum olmamak, mecbur kalındığında posta dağıtım işlmlerini yaya yapabilmek, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek şartları aranmaktadır.

Gişe ve Büro Görevlisi İçin Özel Şartlar: Bu pozisyona başvuru yapmak isteyen adaylar genel şartlar ile birlikte, Yurtdışı veya Yurtiçinde görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, en az dört yıllık eğitm veren yükseköğretim kurumlarının veya YÖK onaylı yurtdışındaki okullardan gerekli bölümlerden mezun olmuş olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

PTT 15 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı duyuru ile başvurular başladı. Adaylar en geç 21 Ağustos 2017 tarihine kadar başvurularını yapmak zorundadır.Başvurular, PTT resmi internet sayfası olan, www.ptt.gov.tr ve //ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak olup adaylar en fazla 25 (yirmi beş) tercih yapabilecektir. İlanın tam Metnine ulaşmak isteyen adaylar ise ( https://goo.gl/RZBbPH ) bağlantısını kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE