PTT İdari Kurulunda Personelleri İlgilendiren Önemli Kararlar Alındı!

PTT ile Birlik Haber Sen arasında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurulu toplantısı tamamlandı ve raporları kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre PTT çalışanlarını ve taşeron işçileri ilgilendiren çok önemli kararlar alındı. İşte toplantıdan çıkan kararlar.

PTT İdari Kurulunda Personelleri İlgilendiren Önemli Kararlar Alındı!

Posta Telefon ve Telgraf A.Ş. Kurum İdari Kurulu Toplantısında ele alınan konular belli oldu. Birlik Haber Sendikası ile PTT yönetim kurulu yetkilileri arasında 26 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilen toplantı raporları yazıya döküldü. Gerçekleştirilen Kurum İdari Kurul Toplantısı sonrası Sendikadan çok önemli açıklama geldi. PTT personel alımları konuda ise beklenen açıklama gelmedi.  Birlik Haber Sen tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

PERSONEL ALIMI YÖNETİME SUNULACAK!

Personel eksikliğinin tam olarak tespit edilmesi için 5600 performans puanına bağlı kalınmadan sahada iş gücü tespiti yapılmasına ve çıkacak sonuca göre personel eksikliğinin giderilmesi hususu yönetim kuruluna sunulacaktır.

15 BİN TAŞERON KADROYA ALINMASI;

PTT'de görev yapan 15 bin taşeron işçinin yaş ve eğitim şartı aranmaksızın PTT bünyesindeki kadroda istihdam edilmesi talep edildi. Taşeronların kadroya alınması ve bu personelin servis ve yemek hizmetlerinden yararlanması hususu PTT yönetim Kurulu ile müzakere edilecektir.

PTT PERSONELİNE GÖREVDE YÜKSELME;

PTT A.Ş. ‘ de artık kanayan bir yara halini alan 399 sayılı KHK’ ya göre çalışan Personelin kurumda yükselmesini engelleyen, unvan yükselme sınav sonucunda sınavı kazananların İHS’ li olarak atanmaları problemine son verilmiş ve bundan sonra açılacak olan unvan yükselme sınavları hem İdari hizmet sözleşmeliler için hem de 399 sayılı KHK’ ya göre çalışan Personel için açılacaktır. Sınavı kazananların atamaları kendi statülerinde olacaktır. Şef görevde yükselme sınavlarına girişte tüm unvanlarda geçen süreler memur olarak çalışmış gibi kabul edilecektir.

KARARLAŞTIRILAN DİĞER BAŞLIKLAR;

Görevi esnasında kaza geçiren ya da saldırı sonucu yaralanarak engelli durumuna düşen dağıtıcı personelin memuriyete geçirilmesi yönetim kuruluna sunulacaktır. Fazla çalışma yapılan zamanlarda ( muhteşem Cuma v.b. ) tüm personele statü ayrımı yapılmadan kurumca yemek verilecektir. İdari Hizmet sözleşmeli Personelin İş Güvencesini Riske eden 108. Madde yeniden düzenlenecektir. Performans Sisteminin değiştirilmesi veya düzenlenmesi için bir çalıştay gerçekleştirilecektir. Personeli ilgilendiren konularda karar verilmeden önce yetkili sendikanın da görev alıp görüş vereceği komisyonlar oluşturulacaktır. Dağıtıcılara en iyi ayakkabı ve kıyafetin verilmesi için çalışma yapılacak ve bu çalışma içerisinde yetkili sendikada görev alacaktır. İHS’ li personelin fazla çalışmalarının belirlenmesinde farklı uygulamaların engellenmesi için Muhasebe Daire Başkanlığı ve Yetkili sendika birlikte çalışma yapacaktır.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 17:49
YORUM EKLE