PTT 711 Gişe ve Büro Görevlisi Alım İlanı 2016

PTT personel alımı gerçekleştiriyor. PTT bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı niteliklerde ve farklı dillerdeki şartlarla Gişe Görevlisi ve Büro Görevlisi alacak. Sizde PTT ailesine katılmak için ilanın devamını inceleyiniz.

PTT 711 Gişe ve Büro Görevlisi Alım İlanı 2016
PTT personel alımı gerçekleştiriyor. PTT bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı niteliklerde ve farklı dillerdeki şartlarla Gişe Görevlisi ve Büro Görevlisi alacak. Sizde PTT ailesine katılmak için ilanın devamını inceleyiniz.

PTT 28 Nisan 2016 tarihinde yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki çalışan personel ihtiyacını gidermek için farklı niteliklerde ve farklı dillerde aranan şartlarla toplamda 711 kişilik boş Gişe Görevlisi ve Büro Görevlisi kadrosu ile toplamda 711 Gişe ve Büro Görevlisi alacak. Alımı yapılacak olan Gişe ve Büro Görevlilerinden kadroya girebilmeleri için yapılacak olan Sözlü Sınav sonucu ve 2014 yılında Yapılan KPSSP3 puan türü esas alınarak iki sonucun ortalamasına göre kadroya girişleri belirlenecektir. Alım yapılacak pozisyon için aranan şartlar ve başvuru bilgileri aşağıdaki gibidir.

Alım yapılacak kadro için aranan şartlar nelerdir?
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan adaylar,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar,
 • 18 Yaşını doldurmuş olan adaylar,
 • Herhangi bir ceza yükümlülüğü olmayan adaylar,
 • Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan adaylar,
 • Yurtiçi ve Yurtdışında görevini yapmasına herhangi bir engeli bulunmayan adaylar ve bunu belgeleyen adaylar,
 • Diğer kuruluşlarda sözleşmeli olarak çalışma yükümlülüğü olmayan adaylar,
 • PTT tarafından yapılacak olan Sözlü sınavada başalırı olan adaylar,
 • Atanacağı pozisyon hakkında gerekli öğrenim şartlarına haiz olan adaylar,
 • Herhangi bir sosyal Güvenlik Kurumundan veta Kuruluştan Emekli olmayan adaylar,
 • Daha önce çalışmış olduğu kuruluştan Disiplik Cezası almamış olan adaylar,
 • 2014 yılında ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 Puan Almış olan adaylar,
Hangi dillerde ve hangi pozisyonlarda Gişe ve Büro görevlisi Alınacak?

Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (Endüstri Mühendisliği Mezunu), Gişe ve Büro Görevlisi (Grafik Tasarım), Gişe ve Büro Görevlisi (Görsel Sanatlar), Gişe ve Büro Görevlisi (Medya), Gişe ve Büro Görevlisi (Radyo-Tv-Sinema), Gişe ve Büro Görevlisi (Arapça Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Çince Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Fransızca Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (İspanyolca Bilen),

Başvurular nereye ve hangi tarih aralığında olacak?

Başvurular Bulunacak olan adaylar, 04 Mayıs 2016 tarihi ile 08 Mayıs 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, www.ptt.gov.tr ve //ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.
Kadrolar hakkında özel şartlara ulamak için, Sınav bilgilerine ulaşmak için ve daha ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ökkeş bahri mercan
ökkeş bahri mercan - 5 yıl Önce

daha önce vakıfbankda çay ve temizlik elamanı olarak çalıştım müdür kendi adımını işe almak için görevime son verdi

ebru
ebru - 4 yıl Önce

benim anlamadıgım neden 2014 kpss istiyorlar bu saçmalık nedir?