PTT 1671 Gişe ve Büro Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, PTT bünyesinde bulunan gişe ve büro görevlisi kadrosu için eksikliği tamamlamak üzere toplamda 1671 kişi alacak. İşte detaylar.

PTT 1671 Gişe ve Büro Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı!

En çok beklenen ilanlar arasında olan PTT ilanı sonunda yayımlandı. Adayların en çok beklediği ve bir çok kişinin başvuruların başlamasını beklediği ilan hakkında haberimizde detayları veriyoruz. PTT bünyesinde bulunan personel eksikliği için farklı pozisyonlarda 2 bin 500 kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtti. Bu 2 bin 500 kişilik boş kadronun 1671 kişilik kadrosu Gişe ve Büro Görevlilerine verildi. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

PTT alım yapacak olduğu 1671 kişilik gişe ve büro görevlisi kadrosu için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, herhangi bir ceza hükümlülüğü bulunmamak, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, herhangi bir başka kuruluşa karşı mecburi hizmet karşılığı bulunmamak, daha önce görev yaptığı kurumdan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, yurtiçi veya yurtdışında görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık durumu olmamak, en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışı üniversitelerden mezun olmuş olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans düzeyinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır. Adaylar bu şartları taşıdıkları durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler ve KPSS puan sırasına göre adaylara PTT tarafından sözlü sınav yapılacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

PTT alım yapacağı Gişe ve Büro Görevlisi kadrosu için başvuruları başlattı. Başvurular ilanın yayımlanması ile birlilte başladı. Yani başvurular 15 Ağustos 2017 tarihi ile 21 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak. Başvurular PTT resmi internet sitesinden yapılacaktır.

Detaylı bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE