ÖSYM Kamu Personeli Alım Başvurularında Son Güne Gelindi

ÖSYM geçtiğimiz günlerde bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı alanlardan sözleşmeli olarak kamu personeli alımı yapacağını belirtmişti. Başvuruların devam etmesiyle artık sona gelindi. İşte detaylar.

ÖSYM Kamu Personeli Alım Başvurularında Son Güne Gelindi

Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Ölçme Seçme ve yerleştirme merkezi Başkanlığı (ÖSYM ) bünyesindeki persoel eksikliğini karşılamak amaçlı personel alımı yapacağını belirtmişti. Başvuruların ilanın yayımlanması ile birlikte başlamasının ardından artık sona ermektedir.

ÖSYM ayrıca bünyesine alımını yapacağı alanlar için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyacak. Buna göre 657 Sayılı devlet memurları kanuna göre farklı alanlarda 2 kişilik kadro ile Matematik, Matematik Öğretmenliği alanında 1 ve Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında 1 kişi alacak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Söz konusu olan ilan için başvurular ilanın yayım tarihi olan 07 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 21 Mayıs 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. ilgili ilan için başvurular, ÖSYM Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

ÖSYM alımını yapacağı yukarıdaki pozisyonlar için adaylardan, kamu haklarından mahrum bulunmamak, T.C. vatandaşı olmak, en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin lisans programlarındnan mezun olmuş olmak veya buna denkliği olan ve YÖK onaylı olan yurtdışı veya yurtiçi yükseköğretim kurumlarından mazun olmuş olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve İngilizce dil sınavından en az B seviyesinde puan almış olmak.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 23:55

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE