Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı duyurusu ile bünyesine kamu personeli alımı yapacağını belirtmişti. Başvuruları geçtiğimiz günlerde başlayan ilan için başvurularda son günlere gelindi! İşte başvuru şartları ve detaylar.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Geçtiğimiz ay yani Ağustos ayında duyurusunu yapan Orman ve Su İşleri Bakanlığı personel eksikliği için personel alımı yapacağını belirtmişti. Duyuruya göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesine istihdam etmek üzere Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosunda Kamu Personeli alımı yapacak. Buna göre Orman ve Su İşleri Bakanlığı Genel İdare Hizmetleri Sınıfında bulunana 3 kişilik boş kadro ile alım yapmaktadır. Alım başvuruları 21 Ağustos 2017 tarihinde başlamış olup şimdi sona ermektedir.

Adayların kadrolara yerleşebilmeleri için öncelikle başvuru şartlarını taşımaları ve başvuru şartlarını taşıdıkları halde başvurusu onaylanan adaylar Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınava katılacaklardır. Buna göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Mütercim tercümenlik bölümünden mezun olmuş 1 İngilizce Bölümü ve 2 Fransızca bölümü mezunu olmak şartı ile 3 kişi alacak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı duyurusunu 11 Ağustos 2017 tarihinde yapmıştı ve duyuruya göre başvurular 21 Ağustos 2017 tarihinde başladı! Ancak başvuruların devam etmesiyle birlikte artık son günlere gelindi. Adaylar başvurularını en geç 11 Eylül 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.  Başvurular www.ormansu.gov.tr internet adresinden son başvuru günü mesai saati bitimine kadar yapmaları gerekmektedi

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Orman ve Su İşleri Bakanlığı alım yapacak olduğu kadrolar için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 80 puan almış olmaları, en az dört yıllık eğitim veren fakültelerin Mütercim Tercümanlık bölümlerinden İngilizce veya fıransızca eğitimi almış olmak, Giriş sınavının yapılacak olduğu yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yabancı dil sınavından A Düzeyinden puan almış olmak şartları aranacaktır.Ayrıca İlanın tam metnine ulaşmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantı yardımı ile ilana ulaşabilirler.

İlanın Tam Metni

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE