OGM Personel Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! İstenen Belgeler

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuru sonuçlarını açıklandı. Yerleşen adaylar için yapılan duyuru ve sonuç ekranı haberimizde yer alıyor.

OGM Personel Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! İstenen Belgeler

Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 1146 kişili kadro için sözleşmeli olarak personel alımı ilanı için başvurularını 13 Eylül ile 23 Eylül 2019 tarihleri arasında aldı. Başvuruları inceleyen OGM 2019 yılı personel alımı sonuçlarını 03 Ekim 2019 tarihi itibari ile açıkladı.

DEĞERLENDİRMELER BİTTİ!

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı ilanına başvurular KPSS puanı durumuna göre yapıldı. Adaylardan lise mezunları için KPSSP94, Ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranıyordu.

Adaylar değerledirmelerde en yüksek puana sahip olan adayların yerleştirme işlemi yapıldı. Bu bağlamda Adayların kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puan durumları büyük rol oynadı ve en yüksek puandan başlanmak üzere en dşüğüne kadar sıralama yapıldı.

TÜRKİYE GENELİ YERLEŞTİRME YAPILDI!

Başvuru sonuçları Türkiye geneli farklı şehirlerde yapıldı. Yerleşen aday sayısı, 50 Mühendis, 65 Avukat, 11 Biyolog, 11 laborant, 1 Tekniker, 708 Büro Personeli ve 300 şoför pozisyonu için yerleştirmeler yapıldı.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü 1146 personel alımı için sonuçları 03 Ekim 2019 tarihinde açıkladı ve sonuçlar //isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir. Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde Genel Müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir.

KİMLER YERLEŞEMEDİ!

- Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde müracaat etmeyenler,

- Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar,

- İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler,

- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tahkikatı olumsuz sonuçlananlar,

Bu kapsamda, KPSS' de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.

SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLA

2019 Yılı Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçlarına İlişkin İlan

Genel Müdürlüğümüz taşra birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, 12.09.2019-23.09.2019 tarihleri arasında başvuruları alınan sözleşmeli personel alımına ilişkin sonuçlar, 2018 yılı KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan sırası esas alınmak suretiyle adayların tercihleri ve puanları doğrultusunda elde edilmiş olup başvuruda bulunan adaylar, sonuçları //isealim.ogm.gov.tr adresinden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir.

Asil olarak yerleştirilmeye ve sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların 07.10.2019-28.10.2019 tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi No:8/1 06560 - Yenimahalle / ANKARA adresindeki Orman Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı Personel Şube Müdürlüğüne bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat edilen unvanlarda tercihleri ve KPSS (B) grubu puanı doğrultusunda asil olarak yerleştirilmeye ve sözleşme imzalamaya hak kazananlardan;

- Verilen süre içerisinde müracaat etmeyenler,

- Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar,

- İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler,

- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tahkikatı olumsuz sonuçlananlar, yerine, en yüksek puanlı adaydan başlanılmak suretiyle tercih ettiği illere göre sırasıyla sözleşme yapılmak üzere çağırılacaktır. İstenen belgeler :

a) Özgeçmiş

b) Nüfus Cüzdanı fotokopisi

c) Cumhuriyet Savcılığı iyi hal belgesi ve iki adet fotokopisi

ç) Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge ve bir adet fotokopisi (Erkek Adaylar için) d) İlgili KPSS puanını gösteren sınav sonuç belgesi

e) Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı sureti

f) 2 Adet vesikalık fotoğraf (son 6 ayda çekilmiş)

g)Avukatlık pozisyonuna başvuranlar için Avukatlık Ruhsatnamesi

ğ)Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık)/Otobüs Şoförlüğü, Otobüs Kaptanlığı ön lisans programlarından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;

- En az C sınıfı ehliyete sahip olduklarını gösterir belge, sürücü belgesi fotokopisi

h)-Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;

- En az C sınıfı ehliyete sahip olduklarını gösterir belge, sürücü belgesi fotokopisi ı) 29.08.2019 tarihinde ilan edilen Sözleşmeli Personel Alım İlanının “Adaylarda Aranacak Genel Şartlar” başlıklı 2. Bölümünün 2 inci maddesinde yer alan şartın kontrolünün tespiti için,

-Sosyal Sigortalar Kurumuna ilişkin kayıt belgesi Bu ilan tebliğ mahiyetinde olup; ayrıca tebligat yapılmayacaktır. İlan olunur.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 01:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz
Oğuz - 2 yıl Önce

Ben asil adayların arasına girememiş görünüyorum. Peki yedeklerin arasında olup olmadığımı nasıl bileceğim?

Uwhshsbsb
Uwhshsbsb - 2 yıl Önce

Hiç şaşırmadım neden yerleşelim ki biz insan değiliz paraya ihtoyac ise ihtiyacimiz yok sizde haklısınız tebrikler torpil çıktı tayfa