OGM 1146 Personel Alımında Başvurularda Adaylar Sorun Yaşıyor! Çözümü Nedir?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımında adaylar başvuru için sorun yaşadıklarını beyan ettiler. Peki çözümü nedir? Nasıl Başvuru yapılır? İşte detaylar.

OGM 1146 Personel Alımında Başvurularda Adaylar Sorun Yaşıyor! Çözümü Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. Topalmda 4 bin 996 kişilik boş kadro ile ilan yayımlayan OGM'nin 1146 kişilik sözleşmeli personel pozisyonları için başvuru süreci 12 Eylül 2019 tarihi itibari ile başlamıştı. Başvuru yapacak adaylar OGM'nin başvuru sistemine ulaşamadılar ve başvurularda bazı sorunlar yaşadıklarını belirttiler. peki bu sorunun çözümü nedir? Nasıl başvuru yapılır? Adım adım bunları sizlere aktaracağız.

OGM PERSONEL BAŞVURUR SİSTEMİNDE YAŞANAN SORUNLAR

İşin Olsa ekibi olarak OGM personel alımında başvuru ekranının açıldığını ve başvuru sürenini başladığını ilk olarak biz aktarmıştık. Ancak adaylar başvuru sürenini başladığı an itibari ile başvurularda bazı sorunlar yaşadıklarını bizlere bildirdiler. Ekibimize gelen yorumlardan bazıları şöyledir:

Sürekli hata veriyor doğum tarihi ile ilgili güncel değil diye? Bu sıkıntı neden yaşanıyor

ÇÖZÜMÜ NEDİR?

OGM Personel alımı için adayların ilettiği hata mesajşarının bazıları bu şekildedir. Peki bu hataların çözümü nedir? 

İlgili İşin Olsa takipçileri, Bildiğiniz üzere Orman Genel Müdürlüğünden bölye büyük personel alımı uzun zamandan beri bekleiyordu. Söz verilen personel alımı ilanı bir hayli geç kalması ile birlikte ardından yayımlanan 1146 kişilik sözleşmeli personel alım ilanı oldukça fazla ilgi aldı ve bu duruma Orman Genel Müdürlüğü hazırlıksız yakalandı. Söz konusu yayımlanan ilan üzerinde 2 kere düzenleme yapılmış olup Orman Genel müdürlüğü başvuru sistemi üzerinde de güncellemeler yapıyor.

Yani talep fazla olması nedeni ile ilgili https://isealim.ogm.gov.tr/ site bu kadar yoğunluğu kaldıramıyor ve herkesin başvurusu kabul eidlmiyor. Ancak bir çok aday başvurusunu yapmış olup hala başvuru yapamayan adaylar site üzerinde yoğunluk düştüğünden başvurularını gerçekleştirebilirler. Eğer hala başvurusunda hata alan olursa lüfen tarayınızı ve hatta B planı olarak internet İP adresinizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Çünkü bazen tarayıcı bazlı veya İP bazlı hatalarda alınabilmektedir.

OGM 1146 PERSONEL ALIMI DETAYLARI BURADA!

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 20:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra
Büşra - 2 yıl Önce

Son 3 gün kaldı ve hala başvuru yapamadık, öğrenim bilgileri kaydediliyor tekrar girince görünmüyor , sorun çözülmeyecek sanırım. Başvuramayalım torpilliler alınsın çok mantıklı bir gerekçe.

ayse
ayse - 2 yıl Önce

Ogm başvuru yapamıyorum kaydediyorum bilgileri kaydetmior lütfen bunu düzeltinn sistemde bi sıkıntı var.

merve
merve - 2 yıl Önce

Ogm siteyi düzeltsin biran önce lutfenn

Büşra
Büşra - 2 yıl Önce

Sorun ne zaman çözülecek ?

atakan oturak
atakan oturak - 2 yıl Önce

orman muhafaza memurluğu alım ilanında son sayfada il seçemiyorum ve başladığından beri böyle