Noter Yardımcısı Alımı Yapılacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamalarında noterlik sisteminde değişiklik olacağını, noter yardımcısı kadroları açılarak Hukuk Fakültesi mezunu personel alımı olacağını ifade etti. Peki açıklamaların detaylarında neler bulunuyordu?

Noter Yardımcısı Alımı Yapılacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül çeşitli açıklamalarda bulundu ve yaptığı açıklamalarda noterlik sisteminde değişilik yapacaklarını açıkladı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamalarında Hukuk Fakültesinden mezun olanların hemen sınava girebileceklerini ifade ederek noterlik sırasının 50-60 yaşlarında geldiğini belirtti. Peki Adalet Bakanının Açıklamalarının detaylarında neler bulunuyor? Noter Yardımcılığı mı geliyor?

İŞTE DETAYLAR

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün noter sistem değişiliği hakkında yaptığı açıklamalar şu şekilde oldu: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül konu ile alakalı olarak mevcut noter siteminde değişikliği gidileceğini vurguladı. Ayrıca Adalet Bakanı Abdülhamit Gül noterlik sisteminde sıranın 30 sene sonra geldiğini ifade ederek bunun değişimine yönelik bir kanun değişikliği yaptıklarını belirtti. Adalet Bakanı Gül açıklamalarının detaylarında ise şu ifadeler yer aldı: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hukuk Fakültesinden mezun olanların hemen sınava girebileceklerini ifade ederek noterlik sırasının 50-60 yaşlarında geldiğini belirtti. Konu ile alakalı olarak bu durumu sona erdireceklerini belirten Adalet Bakanı Abdülhamit Gül noter yardımcılığını getireceklerini ve bu kadro için Hukuk Fakültesi mezunları içinden personel seçimi yapacaklarını sözlerine ekledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
tamer  yılmaz
tamer yılmaz - 2 yıl Önce

kamuda veya belediyelerde yaş sınırı 40 olmalı yaş sınırı yükseltilmesi lazım bu konuda çok magduruz

Ttbb
Ttbb - 10 ay Önce

Noterlikler acilen çoğaltılmalı gelir dengesi bir uçurum noter yardımcılığı acilem devreye sorulmalı