Necmettin Erbakan Üniversitesi 35 Sağlık Personeli Alıyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi değişik kadrolarda çalıştırılmak üzere 35 adet salık personeli alımı yapacağın duyurdu. Gelişmeler ve başvuru koşulları haberde.

Necmettin Erbakan Üniversitesi 35 Sağlık Personeli Alıyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından yayınlanan yeni ilanda üniversite bünyesinde faaliyette bulunan Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde görevlendirilmek üzere 35 sağlık personeli alımı yapılacağı duyurulmuştur. Buna göre alım yapılacak olan pozisyonlar şu şekildedir; 15 hemşire, 3 fizyoterapist, 3 biyolog, 5 sağlık teknikeri, 4 diyetisyen ve 5 psikolog şeklinde yer almaktadır. İlgili pozisyona başvurmak isteyen adayların sağlaması gereken şartlar bulunmaktadır.

Başvuru Şatları Nelerdir?

İlgili alım için adayların ilk olarak Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak gibi temel alım şartları sağlaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kadrolara özel şartların da sağlanması gereklidir.

Hemşirelik için üniversitelerin hemşirelik lisans bölümlerinden mezun olmak, sağlık teknikeri kadroları için diyaliz ve tıbbi laboratuvar ön lisans mezunu olmak ve alanda 2 yıl tecrübeye sahip olmak, psikolog pozisyonu için ise üniversitelerin 4 yıllık psikoloji bölümünden mezun olmak ve alanda 2 yıl çalışmış olmak, diyetisyen için üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olmak ve 2 yıl alan tecrübesi, biyolog pozisyonu için biyoloji lisans mezunu olmak ve alanda 2 yıl deneyimi olmak ve son olarak ise fizyoterapistlik için fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü lisans mezunu olmak ve 2 yıl alan tecrübesi şartı istenmektedir.

Ayrıca adayların 2018 KPSS P3 ve P93 puanlarının bulunması gerekmekte olup başvurular online başvuru formu doldurularak şahsen ilgili birime yapılacaktır. İlana ulaşmak için üniversite ana sayfasında yer alan duyurulara bakmak gereklidir.

YORUM EKLE