MSB KPSS 60 ile Önlisans ve Lisans Mezunu Subay Alımı Yapıyor. Başvurular Başladı.

Milli Savunma Bakanlığına sözleşmeli muvazzaf subay alımı için başvurular başladı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yapılacak olan alımlarda başvuru şartları belli oldu. Eğitim ve yaş şartları ile diğer şartları neler?

MSB KPSS 60 ile Önlisans ve Lisans Mezunu Subay Alımı Yapıyor. Başvurular Başladı.

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli Muvazzaf subay personel alımı ilanı yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığının personel alımı için yayımlamış olduğu duyuruda sözleşmeli olarak görev almak üzere 25 personel alınacak. 

MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığına farklı unvanlarda yapılacak olan alımlara başvurular başladı. Personel Temini Daire Başkanlığı tarafından alınan başvurularda aranan nitelikler, başvuru şartlarında eğitim ve yaş şartlarına ilişkin detayları aktarıyoruz. 

ARANAN NİTELİKLER;

Adayların başvurularda genel ve özel şartlarını taşıması gerekiyor. Muazzaf suaby alımlarında 926 sayılı TSK personel alımı için düzenlenen maddeleri taşımaları gerekiyor. Adayların T.C. vatandaşı olması, hükümlü kaydı olmaması, soruşturma altında bulunmaması, askeri okullardan çıkartılmamış olmaları, arşive araştırması ile güvenlik soruşturmasından olumlu sonuçlanmaları, ayrıca başvuru istenilen genel şartları taşımaları gerekiyor. 

Eğitim şartları: Adayların en az ön lisans mezunu olmaları 2 yıl eğitim veren fakültelerinden tablo 1 de belirtilen bölümlerden mezun olmaları isteniliyor. Yurtdışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olması gerekiyor. Ayrıca adayların kazandığında meslekte sınıf değişikliği istenmeyeceği için taahhüt yapılması istenilecek. 

Yaş şartları: Adayların yaş şartı olarak ön lisans mezunları için 25 yaşını bitirmemiş olması (1/01/1993 doğumlu ve sonrası) gerekiyor. Lisans mezunları için ise 27 yaşını bitirmemiş olmaları (01/01/1991 ve sonrası doğumlu) gerekiyor.  

Özel şartlar: Adayların KPSS Önlisans düzeyinde P93 Puanı ile Lisans düzeyinde P3 puanı son iki yılında en az asgari 60 puan almış olmak gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

MSB Muvazzaf subay alımı başvuruları 31 Mayıs 2018 tarihine saat 23:59'a kadar devam edecek. Başvurular internet ortamında yapılacak. Adayların  https://personeltemin.msb.gov.tr resmi internet sitesi üzerinden giriş yaparak başvuru adımlarını tamamlamaları gerekiyor. 

başvuru kılavuzu için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 23:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
isooo
isooo - 2 yıl Önce

uzman alimi ne zaman olacak

Firat
Firat - 2 yıl Önce

Mrb ben iki yıllık üniversite okuyorum birinci sınıfım subayliga basvurabilirmiyim

Kral
Kral - 2 yıl Önce

Benim anlamadığım 18 yaş ve 27 yaş aralığı diyor ya arkadaş 17 yaşında çocuk lise bire başlıyor 22 yaşında üniversite okumaya başlıyor şimdi siz bize 18 yaşında lisans diplomasi verdiniz de bizmi almadık yüksek lisans en fazla 32 diyorsunuz üniversite okumuş kişilerin 35 yaş sınır olmasını ön görüyorum ben doğruları söyler doğruları yazarım 18 yaş diye bir saçmalık mı olur şart budur 22 ila 35 yaş arasında lisans mezunu kişilerin başvurusu kabul edilecektir ya yüksek lisansa 32 diyorsunuz böyle birşey olamaz dersin 18 yaşında lise mezunu bile bulamazsın değil ki üniversite mezunu

Krala cevap olarak yaziyorum
Krala cevap olarak yaziyorum - 2 yıl Önce

Ben liseyi bitirdigimde 18 yasindaydim sen neyin kafasini yasiyorsun lise 1 ogrencisi nasil 18 yasinda olsun