Milli Eğitim Bakanlığı TYP Kapsamında 80 Bin Personel Alıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Toplum Yararına Program yani TYP kapsamında, 80 bin Personel alacağını açıkladı. Detayların tamamı haberimizde yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı TYP Kapsamında 80 Bin Personel Alıyor

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarla birlikte, MEB bünyesine TYP kapsamında 80 bin personel alınacağı bildirildi. Bununla ilgili olarak, Türkiye’deki çoğu okulun etkisinden faydalanacağı ve 60 bin kişinin ödeneğinin il müdürlüklerine Aile Çalış ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aktarılacağı bildirildi. Okullardaki temizlik, bakım ve onarım işlerinde çalıştırmak üzere atamalar gerçekleştirilecek. Bununla birlikte, 20 bin kişi ise; güvenli eğitim koordinasyonu görevlisi olarak atanması bekleniyor. Sürekli takip halinde olunacak olan 80 bin kişiyle birlikte, TYP kapsamında fayda sunulması amaçlanıyor.

Başvuru Koşulları Neler?

Farklı ilanların verildiği ve ile göre değişkenlik gösterecek olan alımlarda, başvuru koşulları da farklılık göstermektedir. İlgili ilanın sayfasına girerek detaylara ulaşabileceğiniz gibi, ortak koşulları da sizlerle paylaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az 18 yaşında en fazla ilanlara göre belirtilen yaş aralığında olmak, İŞKUR’a kayıtlı olmak ve işsiz olmak, Emekli, Dul veya Yetim aylığı almıyor olmak, öğrenci olmamak ve son olarak TYP kapsamın farklı bir yardım almamış olmak ortak gereksinimlerdendir.

Ne Zaman Nereden Başvuru Yapabilirim?

Başvurular bugün yani 10 Eylül itibariyle başlamış bulunmaktadır. Başvuru bitiş tarihi ise; 14 Eylül olarak belirlendi. 14 Eylül’e kadar, İŞKUR sistemi üzerinden ilan detaylarına girip başvuru yapabilirsiniz. Farklı illerde olması sebebiyle, başvuru yaparken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Sadece internet üzerinden değil; ilinizde bulunan İŞKUR bürolarını da ziyaret ederek, başvuru yapabilirsiniz.

Hangi İllere Alımlar Gerçekleşecek?

Türkiye genelinde birçok ilde yapılacak olan alımların en fazlası; Ankara, İzmir, İstanbul, Erzurum, Yalova, Bursa, Kırşehir, Gaziantep, Çorum, Aksaray olarak bildirildi. Bunun haricinde, ilanlarda yer alan farklı detaylara da ulaşmanızla birlikte, şehrinizde alımlar olduğu zaman kaçırmamayı sağlayabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kübra direm
Kübra direm - 2 yıl Önce

Iskura giriyoruz fakat sonuç bulunamadı diyor başvuru yapamıyoruz ki efendim cikmiyor

Kübra direm
Kübra direm - 2 yıl Önce

Okura giriyoruz ama çıkmıyor efendim